TransFans Srbija - Forum prvog i jedinog kluba ljubitelja Transformersa u Srbiji (a i šire!)
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Movie / ROTF / DOTM / AOE / TF5 vesti

+25
legenda
gvajmo
dem6n6vic
kelebrimbor
windcharger
miljenko91
yy22
divljasvinja
renegade38
Chromedome
Jazz's girl
zecijauskas
OPTIMUS_PRIME
Cool Tables
rodimus85
Evil'Con
g2k
Sammael
Danilko
Aerialbot
kaznove
skubi
Razorclaw
scan1
buzer
29 posters

Page 17 of 31 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 24 ... 31  Next

Go down

Movie / ROTF / DOTM / AOE / TF5 vesti - Page 17 Empty Re: Movie / ROTF / DOTM / AOE / TF5 vesti

Post by Danilko Wed Feb 05, 2014 4:15 pm

Niko njih posebno ne kontrolise. Kod Marvela i SW-a su stvari prilicko jednostavne. To su akcione figure koje se ne transformisu i kao takve ih je tesko zajebati. U prilog tome sto je te iste figure razvio ToyBiz od kojih su preuzeli moldove koji su bili uveliko gotovi. Transformersi su sami po sebi izazovne igracke sto za proizvodnju sto za klince kojima ih ovi namenjuju. Po meni ovo sto se desava nije zajeb nego nacin da poboljsaju prodaju i da nema nikakve veze sa otpustanjem tima dizajnera. Kao kolekcionaru mi je retardiran potez da naprave ovakvog Optimusa, a kao normalnom coveku krajnje logican jer to je na kraju dana samo igracka.
Danilko
Danilko
Ambasador

Broj poruka : 4373
Datum upisa : 2011-12-27
Godina : 36
Lokacija : Dubizzle

Back to top Go down

Movie / ROTF / DOTM / AOE / TF5 vesti - Page 17 Empty Re: Movie / ROTF / DOTM / AOE / TF5 vesti

Post by zecijauskas Wed Feb 05, 2014 4:34 pm

Bravo Danilo, to je to
zecijauskas
zecijauskas
Zapisničar

Broj poruka : 1656
Datum upisa : 2013-05-10
Godina : 39
Lokacija : Beograd

http://www.zeci.me

Back to top Go down

Movie / ROTF / DOTM / AOE / TF5 vesti - Page 17 Empty Re: Movie / ROTF / DOTM / AOE / TF5 vesti

Post by divljasvinja Wed Feb 05, 2014 4:47 pm

Apsolutno se slazem, sta pokusavam i reci cijelo vrijeme - ovo se radi za djecu.
Jest da mi se ne svidja puno u vezi te djece danas, ali tu ne mogu nista. Za njih se radi mejnstrim linija, i to je cinjenica.

Danas im eto krsh od figure, za 30 godina  tim istima izlazi  Masterpiece AoE Optimus.
Very Happy
divljasvinja
divljasvinja

Broj poruka : 1157
Datum upisa : 2013-02-24
Godina : 44
Lokacija : Zagreb

Back to top Go down

Movie / ROTF / DOTM / AOE / TF5 vesti - Page 17 Empty Re: Movie / ROTF / DOTM / AOE / TF5 vesti

Post by Sammael Wed Feb 05, 2014 4:49 pm

Danilko wrote:Niko njih posebno ne kontrolise.
LEGO isto ima Marvel i SW licence i mogu samo da ti kažem da ih i te kako kontrolišu.
Sammael
Sammael
Overlord of Destruction (Admin)

Broj poruka : 4856
Datum upisa : 2011-07-03
Godina : 44
Lokacija : Venal Fortress, Gray Waste of Hades

Back to top Go down

Movie / ROTF / DOTM / AOE / TF5 vesti - Page 17 Empty Re: Movie / ROTF / DOTM / AOE / TF5 vesti

Post by Danilko Wed Feb 05, 2014 5:15 pm

Ok, pogresio samm kontrolisu ih, ali moja poenta i dalje stoji Smile
Danilko
Danilko
Ambasador

Broj poruka : 4373
Datum upisa : 2011-12-27
Godina : 36
Lokacija : Dubizzle

Back to top Go down

Movie / ROTF / DOTM / AOE / TF5 vesti - Page 17 Empty Re: Movie / ROTF / DOTM / AOE / TF5 vesti

Post by scan1 Wed Feb 05, 2014 5:24 pm

Kompliklacija kroz problem transformacije igračaka postoji ali Hasbru se i sa druge strane dešavaju stvari koje nemaju veze sa mehanikom transformacije.
Ja ne kupujem, ali prilično pratim Marvel i SW linije i tu nema padova u kvalitetu plastike i boja kao u Transformers liniji.


A možda i grešim u svemu, možda jednostavno interesovanje za Transformerse je kod klinaca mnogo manje nego što mi mislimo.

I tu opet dolazi ona priča o sastanku i grafikonima.

Njima je važno da film zgrće bogatstvo a to što je Mejkl Bej napravio Transformerse kao sinonim šunda i kiča ih očigledno boli uvo.


Sa druge strane, potpuna razlika (i pozitivan primer) su filmovi iz Marvel franšize. Popularnost Iron Man-a je porasla 1000% posle filmova.
Avengersi su cool.

Čim je Spider-Man sa Tobi Megvajerom postao cheezy i ljudi popljuvali treći deo, odmah se pravi reboot i dobija fantastičan The Amazing Spider-Man film.
scan1
scan1
Član kluba

Broj poruka : 2389
Datum upisa : 2011-12-27
Godina : 40
Lokacija : Niš

Back to top Go down

Movie / ROTF / DOTM / AOE / TF5 vesti - Page 17 Empty Re: Movie / ROTF / DOTM / AOE / TF5 vesti

Post by Danilko Wed Feb 05, 2014 5:47 pm

Sve je ovo pocelo zbog do jaja jednostavne transformacije ako se ne varam? Jel iko od nas drzao tog lider Optimusa u rukama pa da zna kakva je plastika? Ne mislim da je kvalitet figura nesto specijalno opao . A na kraju cete se sloziti sa mnom, figure su samo nus produkt filmova, a ne obrnuto, da se razumemo Smile

Postujem vasa misljenja a ovo je samo moje Smile
Danilko
Danilko
Ambasador

Broj poruka : 4373
Datum upisa : 2011-12-27
Godina : 36
Lokacija : Dubizzle

Back to top Go down

Movie / ROTF / DOTM / AOE / TF5 vesti - Page 17 Empty Re: Movie / ROTF / DOTM / AOE / TF5 vesti

Post by Sammael Wed Feb 05, 2014 7:24 pm

Držali ga ljudi sa TFW, kažu da je shit plastika.
Sammael
Sammael
Overlord of Destruction (Admin)

Broj poruka : 4856
Datum upisa : 2011-07-03
Godina : 44
Lokacija : Venal Fortress, Gray Waste of Hades

Back to top Go down

Movie / ROTF / DOTM / AOE / TF5 vesti - Page 17 Empty Re: Movie / ROTF / DOTM / AOE / TF5 vesti

Post by divljasvinja Wed Feb 05, 2014 8:51 pm

Sammael wrote:Držali ga ljudi sa TFW, kažu da je shit plastika.

nista neocekivano, sve je tanja i na opip jadnija sa svakom iducom linijom.

Bas danas preturao neke Energone po rukama, strava...zaboravio sam skroz kakav je to osjecaj.
Megom (Voyagerom) mosh komotno umlatit nekog do smrti.....
divljasvinja
divljasvinja

Broj poruka : 1157
Datum upisa : 2013-02-24
Godina : 44
Lokacija : Zagreb

Back to top Go down

Movie / ROTF / DOTM / AOE / TF5 vesti - Page 17 Empty Re: Movie / ROTF / DOTM / AOE / TF5 vesti

Post by Aerialbot Wed Feb 05, 2014 9:43 pm

Nove Generations figure imaju sasvim dobru plastiku,mislim na Orion Paxa,Hoista i Trailbreakera koje sam nedavno pazario

Orion ima bolju plastiku od ranijih Generations figura , a Hoist i TB su tu negde ... Metroplex takodje ima ok plastiku koliko sam video,MP linija takodje

Kvalitet figura varira non stop kao i njihova velicina [po klasama]
Aerialbot
Aerialbot
Administrator/clan nadzornog odbora

Broj poruka : 5360
Datum upisa : 2011-07-04
Godina : 37
Lokacija : Beograd

Back to top Go down

Movie / ROTF / DOTM / AOE / TF5 vesti - Page 17 Empty Re: Movie / ROTF / DOTM / AOE / TF5 vesti

Post by Danilko Wed Feb 05, 2014 10:17 pm

Nego razmisljam nesto u poslednje vreme i ne mogu nikako da dodjem do zakljucka. Sta je zapravo kvalitetna plastika, dal ona koja se ne lomi, ili ona koja je krta i cvrsta pa puca ili neka treca? Da li je neko od nas polomio nekad neku figuru pri transformaciji i ako jeste jel to zbog loseg "kvaliteta" plastike ili loseg dizajna (tanak peg i slicno) . ( u ovu kategoriju lomljnja figura ne racunam bukija, on muski rukuje figurama) Very Happy Ovim ne mislim nikog da prozivam niti peckam, samo primecujem da se u poslednje vreme mnogo vise posvecuje paznje "kvalitetu" plastike od kojih su figure napravljenje nego na primer inzinjeringu i izgledu figure. Sta je na kraju dana bitnije? Izvinjavam se za malo veci off, ali me stvarno zanima Smile
Danilko
Danilko
Ambasador

Broj poruka : 4373
Datum upisa : 2011-12-27
Godina : 36
Lokacija : Dubizzle

Back to top Go down

Movie / ROTF / DOTM / AOE / TF5 vesti - Page 17 Empty Re: Movie / ROTF / DOTM / AOE / TF5 vesti

Post by divljasvinja Wed Feb 05, 2014 11:15 pm

Danilko wrote: Izvinjavam se za malo veci off, ali me stvarno zanima Smile

Primarno debljina.

Uzmi deluksa od prije 10g i deluksa od sada, i baci na onu didjitalnu kuhinjsko-narkomansku vagu.
Razlika zamalo pa dvostruka.

...a po svakoj logici, veca debljina = veca cvrstoca.
divljasvinja
divljasvinja

Broj poruka : 1157
Datum upisa : 2013-02-24
Godina : 44
Lokacija : Zagreb

Back to top Go down

Movie / ROTF / DOTM / AOE / TF5 vesti - Page 17 Empty Re: Movie / ROTF / DOTM / AOE / TF5 vesti

Post by scan1 Thu Feb 06, 2014 4:47 pm

Kad Peaugh kaže da ne treba nikako kupovati figuru, zadnje vreme došlo.


Nego od ovoga bi stvarno mogao da se napravi sjajan custom, samo ako neko ima petlju da secka $60 vrednu figuru.
scan1
scan1
Član kluba

Broj poruka : 2389
Datum upisa : 2011-12-27
Godina : 40
Lokacija : Niš

Back to top Go down

Movie / ROTF / DOTM / AOE / TF5 vesti - Page 17 Empty Re: Movie / ROTF / DOTM / AOE / TF5 vesti

Post by divljasvinja Thu Feb 06, 2014 10:44 pm

scan1 wrote:Kad Peaugh kaže da ne treba nikako kupovati figuru, zadnje vreme došlo.

hahah, bas ga je pokopao! Very Happy
Ne sjecam se kad je Peaugh nesto ovoliko sasrao u rivjuu
divljasvinja
divljasvinja

Broj poruka : 1157
Datum upisa : 2013-02-24
Godina : 44
Lokacija : Zagreb

Back to top Go down

Movie / ROTF / DOTM / AOE / TF5 vesti - Page 17 Empty Re: Movie / ROTF / DOTM / AOE / TF5 vesti

Post by Danilko Thu Feb 06, 2014 11:46 pm

@divljasvinja: Slazem se to za debljinu, ima smisla totalno, ali meni ove danasnje figure ne deluju nekvalitetno. Sasvim su u redu a imaju mnogo bolji inzinjerign (izuzmimo ovog AOE Optimusa od njega i armada optimus ima bolji inzinjering) Opet samo moje misljenje ne osporavam tvoje Smile

da Peaugh-u se sve svidaj uvek, sto kaze Scan, kad ga je on naruzio onda mora da ne valja Very Happy
Danilko
Danilko
Ambasador

Broj poruka : 4373
Datum upisa : 2011-12-27
Godina : 36
Lokacija : Dubizzle

Back to top Go down

Movie / ROTF / DOTM / AOE / TF5 vesti - Page 17 Empty Re: Movie / ROTF / DOTM / AOE / TF5 vesti

Post by divljasvinja Fri Feb 07, 2014 11:28 am

ma moderni inzenjering je odlican, tu nema sumnje, svjetlosnim godinama u usporedbi s figurama od prije 10tak g........ali opet, zakljucismo da je Hasbro zakljucio da su ovo igracke namijenjene igranju, ne?

Tu debljina ulazi u igru...jer kvalitetna igracka (namijenjena igranju) treba istrpiti poprilicno brutalne epizode bez posljedica.

Moj mali krshi neke moje Armade po podu vec skoro 2g, i ogavni skotovi nikako da krepaju i zavrse u koshu.
Da mu dam kojeg Primea s police na isti tretman, ne bi prezivio ni sedam dana u komadu.

...al je debljina plasticne stijenke na skotu iz Armade skoro 2ipo mm, pa ti vidi.
Jest da su danasnji puno bolji u puno pogleda, al pored ovih izgledaju i feel-aju kao da su od papira.....
divljasvinja
divljasvinja

Broj poruka : 1157
Datum upisa : 2013-02-24
Godina : 44
Lokacija : Zagreb

Back to top Go down

Movie / ROTF / DOTM / AOE / TF5 vesti - Page 17 Empty Re: Movie / ROTF / DOTM / AOE / TF5 vesti

Post by divljasvinja Fri Feb 07, 2014 11:52 am

hoćem reć - spomenuta Armada je bila prosli pokusaj da odstupe od pre-zakompliciranih stvari i radikalno zaokrenu sve, i usmjere nazad djeci.
Ista stvar sto i sad, po prici koju prodaju.

..samo sto su tad ta djeca dobila totalno novi i nevidjeni play-pattern s mini-conima, i figure koje si mogao zgrabiti u ruke i s njima na barikade mlatiti specijalce.

Sad dobivaju nesto totalno drugacije - figure s trecinom (ako) utrosenog materijala, i "instant gratifikejšn".
Vidichemo kako ce to proci...
divljasvinja
divljasvinja

Broj poruka : 1157
Datum upisa : 2013-02-24
Godina : 44
Lokacija : Zagreb

Back to top Go down

Movie / ROTF / DOTM / AOE / TF5 vesti - Page 17 Empty Re: Movie / ROTF / DOTM / AOE / TF5 vesti

Post by yy22 Fri Feb 07, 2014 2:57 pm

koliko gledam ga na you tube dosta ljudi se zali na to da je supalj i to dosta.....

kolko sam primjetio noge i zadnji dio kamiona su najsupljiji dijelovi stoga nemate brige ako vam padne u bunar ili negdje na more jer to cudo PLUTAA....XD

u jednu ruku sam jedva cekao da vidim neku novotariju u transformiranju posto je nakon svakoga filma figure su bile drasticno drugacije....
yy22
yy22

Broj poruka : 183
Datum upisa : 2013-08-27

Back to top Go down

Movie / ROTF / DOTM / AOE / TF5 vesti - Page 17 Empty Re: Movie / ROTF / DOTM / AOE / TF5 vesti

Post by scan1 Fri Feb 07, 2014 10:33 pm

Optimus u lovu na Deseptikone:

[You must be registered and logged in to see this image.]
/*beep*beep*
scan1
scan1
Član kluba

Broj poruka : 2389
Datum upisa : 2011-12-27
Godina : 40
Lokacija : Niš

Back to top Go down

Movie / ROTF / DOTM / AOE / TF5 vesti - Page 17 Empty Re: Movie / ROTF / DOTM / AOE / TF5 vesti

Post by buzer Sat Feb 08, 2014 12:27 am

Bleeeeeee. . .
buzer
buzer
Epik Flejmbejting Trol ov Ledžend

Broj poruka : 6650
Datum upisa : 2011-12-27
Godina : 45
Lokacija : Beograd-kuca, vrtic, pos'o, vrtic, kuca, pos'o, kuca

Back to top Go down

Movie / ROTF / DOTM / AOE / TF5 vesti - Page 17 Empty Re: Movie / ROTF / DOTM / AOE / TF5 vesti

Post by g2k Sat Feb 08, 2014 12:30 am

ko neki penzioner u invalidskim kolicima  Laughing  nemora ni da se transformise do kraja,samo otvori ova dva panela sa strane i moze da mlatara rukama
g2k
g2k

Broj poruka : 1679
Datum upisa : 2012-12-03
Lokacija : Beograd

Back to top Go down

Movie / ROTF / DOTM / AOE / TF5 vesti - Page 17 Empty Re: Movie / ROTF / DOTM / AOE / TF5 vesti

Post by divljasvinja Sat Feb 08, 2014 12:47 am

g2k wrote:ko neki penzioner u invalidskim kolicima  Laughing  nemora ni da se transformise do kraja,samo otvori ova dva panela sa strane i moze da mlatara rukama

Rekoh ja ranije, putuje i bori se sa udobnoscu i stilom! Very Happy

Tko zna, mozda se i ovom mogu otkaciti shellformerski paneli pa da dobijemo i kamion i robota jednog kraj drugog...
Strashno.,,,,
divljasvinja
divljasvinja

Broj poruka : 1157
Datum upisa : 2013-02-24
Godina : 44
Lokacija : Zagreb

Back to top Go down

Movie / ROTF / DOTM / AOE / TF5 vesti - Page 17 Empty Re: Movie / ROTF / DOTM / AOE / TF5 vesti

Post by scan1 Mon Feb 10, 2014 9:44 pm

Na BBTS-u izašao preorder za ovog Optimusa. $80?!

[You must be registered and logged in to see this link.]
scan1
scan1
Član kluba

Broj poruka : 2389
Datum upisa : 2011-12-27
Godina : 40
Lokacija : Niš

Back to top Go down

Movie / ROTF / DOTM / AOE / TF5 vesti - Page 17 Empty Re: Movie / ROTF / DOTM / AOE / TF5 vesti

Post by Danilko Mon Feb 10, 2014 10:16 pm

Droga cini cuda!
Danilko
Danilko
Ambasador

Broj poruka : 4373
Datum upisa : 2011-12-27
Godina : 36
Lokacija : Dubizzle

Back to top Go down

Movie / ROTF / DOTM / AOE / TF5 vesti - Page 17 Empty Re: Movie / ROTF / DOTM / AOE / TF5 vesti

Post by g2k Mon Feb 10, 2014 10:39 pm

takarin isti kao hasbrov  Rolling Eyes  sad sam sve video....

[You must be registered and logged in to see this image.]

[You must be registered and logged in to see this link.]
g2k
g2k

Broj poruka : 1679
Datum upisa : 2012-12-03
Lokacija : Beograd

Back to top Go down

Movie / ROTF / DOTM / AOE / TF5 vesti - Page 17 Empty Re: Movie / ROTF / DOTM / AOE / TF5 vesti

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 17 of 31 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 24 ... 31  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum