TransFans Srbija - Forum prvog i jedinog kluba ljubitelja Transformersa u Srbiji (a i šire!)
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Masterpiece vesti

+20
october
Canegor
coa sensei
Ironyhide
dem6n6vic
yy22
Evil'Con
kelebrimbor
Cool Tables
renegade38
divljasvinja
kaznove
buzer
g2k
zecijauskas
Sammael
Aerialbot
skubi
Danilko
scan1
24 posters

Page 31 of 40 Previous  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 35 ... 40  Next

Go down

Masterpiece vesti - Page 31 Empty Re: Masterpiece vesti

Post by Sammael Wed Jan 21, 2015 10:14 am

Da vidimo iz glave...

Megatron, Shockwave, Soundwave, Starscream, Skywarp, Thundercracker, Reflector, Bombshell, Shrapnel, Kickback, Rumble, Frenzy, Ravage, Laserbeak (Buzzsaw se pojavljuje u 2. sezoni), Constructiconi

Optimus, Jazz, Bumblebee, Cliffjumper, Wheeljack, Ironhide, Ratchet, Prowl, Bluestreak, Sideswipe, Sunstreaker, Trailbreaker, Brawn, Gears, Huffer, Windcharger, Hound, Mirage, Dinoboti, Skyfire

Boldovao sam figure koje su već izašle u najnovijoj iteraciji MP linije (od 2011. na ovamo). Kao što se vidi, imamo 14 likova za 4 godine, što znači da će 1984. godište u najboljem slučaju biti pokriveno do 2020. godine.
Sammael
Sammael
Overlord of Destruction (Admin)

Broj poruka : 4856
Datum upisa : 2011-07-03
Godina : 44
Lokacija : Venal Fortress, Gray Waste of Hades

Back to top Go down

Masterpiece vesti - Page 31 Empty Re: Masterpiece vesti

Post by october Wed Jan 21, 2015 10:45 am

hvala.
october
october

Broj poruka : 30
Datum upisa : 2015-01-08
Godina : 47
Lokacija : Rijeka

Back to top Go down

Masterpiece vesti - Page 31 Empty Re: Masterpiece vesti

Post by buzer Wed Jan 21, 2015 12:05 pm

Ironyhide wrote:Ali zabavno je da posle silnih očekivanja i pitanja ko li će biti MP 25 - gde se čak i novi mold Megatrona onoliko spominjao - ispadne da je odgovor jebeni Treks:)SmileSmile Skupljanje svih S1 likova biće, dakle, hobi koji se prenosi s kolena na koleno.

Međutim, Ajronhajd... što znači odmah potom i Rečet... e to je milina jedna. Samo, kad, to je neki decembar:(

I zar se nije šuškalo da će ovo biti godina MP Deseptikona?
Ne znam što hejtujete tog Tracks-a toliko, biće vrhunska figura, pogotovu što je on 1. Autobot triple-changer i što će on biti 1. figura koja će kao triple-changer izaći u MP liniji. . .
buzer
buzer
Epik Flejmbejting Trol ov Ledžend

Broj poruka : 6650
Datum upisa : 2011-12-27
Godina : 45
Lokacija : Beograd-kuca, vrtic, pos'o, vrtic, kuca, pos'o, kuca

Back to top Go down

Masterpiece vesti - Page 31 Empty Re: Masterpiece vesti

Post by kaznove Wed Jan 21, 2015 12:11 pm

ma koji bre tripl pi.. materinu, izmislise da mu se vrata izvlace..ako je on triple-changer ja sam lizalica

dizajn mi je dosadan lik u crtanom nebitan
kaznove
kaznove
Predsednik kluba

Broj poruka : 3495
Datum upisa : 2011-12-27
Godina : 38
Lokacija : Beograd

Back to top Go down

Masterpiece vesti - Page 31 Empty Re: Masterpiece vesti

Post by Aerialbot Wed Jan 21, 2015 12:40 pm

Aj sad pa najbolje da postoje tj da su bitni samo likovi sa RTS-a

Sta sad hocete,sve bitne likove odma pa posle manje bitne,ili da nam izbace sve Chugove koje fale ove godine i MP-ove sve za 1-2 godine i sta onda What a Face , sta ce da prodaju posle kolekcionarima , salvete i olovke

I to jos sve da bude u skali i perfektno , pa ni trtovi nisu svi u skali niti ce biti

A secam se kad se pojavio RTS Tracks koliko smo se svi zapalili Very Happy

Mene iskreno jedino nervira sto bar ne izbace ove godine nekog decepticona , jes da ih je u crtacu bilo dosta manje od autobota [pogotovo u prve  sezone - ima previse automobila] al bas ga preterase , dobili smo samo Soundwavea sa kasetama za celu 2013/2014 

Eto tek posle 8 godina dobijamo insecticone u Chug liniji [jos nema pravog Shocka i Reflectora]
Aerialbot
Aerialbot
Administrator/clan nadzornog odbora

Broj poruka : 5360
Datum upisa : 2011-07-04
Godina : 37
Lokacija : Beograd

Back to top Go down

Masterpiece vesti - Page 31 Empty Re: Masterpiece vesti

Post by kelebrimbor Wed Jan 21, 2015 1:15 pm

Ali zato imamo 15 seekera u svim duginim bojama...
kelebrimbor
kelebrimbor

Broj poruka : 1910
Datum upisa : 2014-03-24
Godina : 41
Lokacija : zemun

Back to top Go down

Masterpiece vesti - Page 31 Empty Re: Masterpiece vesti

Post by kaznove Wed Jan 21, 2015 1:31 pm

Zapalili smo se jer se pojavio chug u srbiji i jos za relativno male pare isto kao i jazz...

U skali ce biti to je sigurno.

Za 2 godine dolaze novi BW kolekcionari, ovi g1 ce biti prestari, taman tajming Very Happy
kaznove
kaznove
Predsednik kluba

Broj poruka : 3495
Datum upisa : 2011-12-27
Godina : 38
Lokacija : Beograd

Back to top Go down

Masterpiece vesti - Page 31 Empty Re: Masterpiece vesti

Post by Aerialbot Wed Jan 21, 2015 1:37 pm

kaznove wrote:Zapalili smo se jer se pojavio chug u srbiji i jos za relativno male pare isto kao i jazz...

U skali ce biti to je sigurno.

Za 2 godine dolaze novi BW kolekcionari, ovi g1 ce biti prestari, taman tajming Very Happy

Ma jok za Tracksa,on je tek posle 5-6 meseci od najave stigao kod nas u radnje [to sam zaboravio da napisem u prvom postu] Very Happy

Meni jesu svi u skali u MP liniji al mnogima nisu pa placu [ne mislim na ljude odavde,vec generalno]
Aerialbot
Aerialbot
Administrator/clan nadzornog odbora

Broj poruka : 5360
Datum upisa : 2011-07-04
Godina : 37
Lokacija : Beograd

Back to top Go down

Masterpiece vesti - Page 31 Empty Re: Masterpiece vesti

Post by buzer Wed Jan 21, 2015 1:41 pm

Aerialbot wrote:Aj sad pa najbolje da postoje tj da su bitni samo likovi sa RTS-a

Sta sad hocete,sve bitne likove odma pa posle manje bitne,ili da nam izbace sve Chugove koje fale ove godine i MP-ove sve za 1-2 godine i sta onda What a Face , sta ce da prodaju posle kolekcionarima , salvete i olovke

I to jos sve da bude u skali i perfektno , pa ni trtovi nisu svi u skali niti ce biti

A secam se kad se pojavio RTS Tracks koliko smo se svi zapalili Very Happy

Mene iskreno jedino nervira sto bar ne izbace ove godine nekog decepticona , jes da ih je u crtacu bilo dosta manje od autobota [pogotovo u prve  sezone - ima previse automobila] al bas ga preterase , dobili smo samo Soundwavea sa kasetama za celu 2013/2014 

Eto tek posle 8 godina dobijamo insecticone u Chug liniji [jos nema pravog Shocka i Reflectora]
Slažem se, pogotovu što mislim da ako je onako do jaja ispao kao Alternator da će još bolje ispasti kao MP. . .
Smaraju više sa istim mold-ovima, čak su mi i boje sve jednolične, a ova tget što čuči na Tracks-u će baš da ubije monotoniju. . .

@Pica

Baš gotiviš ove dominatne likove. . . Smile a meni su baš najinteresantniji ovi što banjavaju na pola 2. sezone, jer su kao likovi pšotpuno druačije koncipirani u odnosu na likove iz prve sezone-Tracks, Beachomber-najjači, Seaspray, Cosmos, Warpath. . . kao neka vesela družina. . . Smile
buzer
buzer
Epik Flejmbejting Trol ov Ledžend

Broj poruka : 6650
Datum upisa : 2011-12-27
Godina : 45
Lokacija : Beograd-kuca, vrtic, pos'o, vrtic, kuca, pos'o, kuca

Back to top Go down

Masterpiece vesti - Page 31 Empty Re: Masterpiece vesti

Post by kaznove Wed Jan 21, 2015 1:44 pm

Da su drugaciji i relavantni, prvi bi bili na mom spisku, ja takve najvise i volim, ovako jok..poenta je sto mi ni dizajn robota nije bas nesto.
Bice figura uradjena dobro, samo nisam ljubitelj lika i dela. 
Cosmos i warpath druga prica.
kaznove
kaznove
Predsednik kluba

Broj poruka : 3495
Datum upisa : 2011-12-27
Godina : 38
Lokacija : Beograd

Back to top Go down

Masterpiece vesti - Page 31 Empty Re: Masterpiece vesti

Post by divljasvinja Wed Jan 21, 2015 1:46 pm

kaznove wrote:ma koji bre tripl pi.. materinu, izmislise da mu se vrata izvlace..ako je on triple-changer ja sam lizalica


a i je i nije.....ona majmunarija sa spustenim vratima je chug-izam, G1 je imao 'pravi' (citaj: puno kompaktniji) flajt-moud.
bez obzira, po meni nije tripl-chejndzer, iako su i puno gluplje stvari sluzbeno nazivane tim imenom.
divljasvinja
divljasvinja

Broj poruka : 1157
Datum upisa : 2013-02-24
Godina : 44
Lokacija : Zagreb

Back to top Go down

Masterpiece vesti - Page 31 Empty Re: Masterpiece vesti

Post by Sammael Thu Jan 22, 2015 12:00 am

Trailbreaker77 sa TFW (jedan od njihovih glavnih ljudi za vesti) je objavio ovu listu u temi za MP Tracksa:

MP-11SW Skywarp
MP-23 Exhaust (March)
MP-24 Star Saber (March)
MP-10 Optimus Prime (May) - (Reissue)
MP-18B Bluestreak (June) Tokyo Toy Show Exclusive
MP-21G G2 Bumblebee (July)
MP-25 Tracks (August)
MP-25R Road Rage (October)
MP-26 Ironhide (November)
MP-27 Ratchet (December) Probably pushed into 2016 as most late Dec. releases go

A onda je na kukanje da nema Megatrona i Galvatrona i da eto može da se desi da bude Galvatron pre Megatrona pitao čoveka da li mu je ok da budu Megatron i Galvatron u istoj godini, što meni dođe manje više kao potvrda da su obojica zacrtani za 2016 (ima i smisla da obojica izađu na tridesetogodišnjicu filma... a očekujem i neku "Megatron being Tranformed by Unicron" providnu varijantu...).
Sammael
Sammael
Overlord of Destruction (Admin)

Broj poruka : 4856
Datum upisa : 2011-07-03
Godina : 44
Lokacija : Venal Fortress, Gray Waste of Hades

Back to top Go down

Masterpiece vesti - Page 31 Empty Re: Masterpiece vesti

Post by divljasvinja Thu Jan 22, 2015 12:03 am

diaclone magnus nula bodova..?
Schmrtz....
divljasvinja
divljasvinja

Broj poruka : 1157
Datum upisa : 2013-02-24
Godina : 44
Lokacija : Zagreb

Back to top Go down

Masterpiece vesti - Page 31 Empty Re: Masterpiece vesti

Post by Sammael Thu Jan 22, 2015 12:06 am

Pa polako, evo Diaclone Bluestreak izlazi tek 2 godine kasnije.
Sammael
Sammael
Overlord of Destruction (Admin)

Broj poruka : 4856
Datum upisa : 2011-07-03
Godina : 44
Lokacija : Venal Fortress, Gray Waste of Hades

Back to top Go down

Masterpiece vesti - Page 31 Empty Re: Masterpiece vesti

Post by skubi Thu Jan 22, 2015 12:39 am

Do novembra samo lagani naleti chugova. Lepo
skubi
skubi
Ambasador

Broj poruka : 3504
Datum upisa : 2011-12-27
Godina : 39
Lokacija : Akacija 29

http://www.carskirez.com

Back to top Go down

Masterpiece vesti - Page 31 Empty Re: Masterpiece vesti

Post by buzer Thu Jan 22, 2015 3:05 am

Očajni su, preočajni. Dal ću doživeti nekog dojebnog MP-a da izbace?!
buzer
buzer
Epik Flejmbejting Trol ov Ledžend

Broj poruka : 6650
Datum upisa : 2011-12-27
Godina : 45
Lokacija : Beograd-kuca, vrtic, pos'o, vrtic, kuca, pos'o, kuca

Back to top Go down

Masterpiece vesti - Page 31 Empty Re: Masterpiece vesti

Post by Aerialbot Thu Jan 22, 2015 10:13 am

Ja se ozbiljno razmisljam da uzmem MP5 da pojacam sikere i Souda
Aerialbot
Aerialbot
Administrator/clan nadzornog odbora

Broj poruka : 5360
Datum upisa : 2011-07-04
Godina : 37
Lokacija : Beograd

Back to top Go down

Masterpiece vesti - Page 31 Empty Re: Masterpiece vesti

Post by buzer Thu Jan 22, 2015 10:19 am

Aerialbot wrote:Ja se ozbiljno razmisljam da uzmem MP5 da pojacam sikere i Souda
Pa, realna priča skroz. . . Very Happy
buzer
buzer
Epik Flejmbejting Trol ov Ledžend

Broj poruka : 6650
Datum upisa : 2011-12-27
Godina : 45
Lokacija : Beograd-kuca, vrtic, pos'o, vrtic, kuca, pos'o, kuca

Back to top Go down

Masterpiece vesti - Page 31 Empty Re: Masterpiece vesti

Post by Sammael Sat Jan 24, 2015 11:55 am

Jako zanimljiv komentar o KO MP figurama koji je dao Curt sa TFSource-a u privatnom razgovoru s nekim kolekcionarima i do kojeg sam došao nekim alternativnim kanalima:

We're offered them every day and will never touch them, they're all KO's and others are overrun by workers in the factory. So don't try to claim ignorance that they're not what you know they are. Takara's own cost on these is over what you are paying. On every figure the factory workers overrun a bunch without ever paying for them, and sell them for whatever they can get for them. It started with Encore Fortress maximus and has persisted even with Takara repeatedly changing factories to try to stop it. It's also the thousands of these sold into the market (majority goes to China) illegally as one factor that's contributing to Takara's operating losses.

The biggest problem with the TF collecting market worldwide is it is infinitesimally small, so a 10% dip in unit sales can send takara well into an operating loss which is where they already sit currently. The math alone on most MP figures is terrible but on the other what if another 20% of people bought the legitimate product? The impact to the market would be huge. Not buying from TRU who just uses an already paid for mold and Takara gets next to nothing for, but from Takara and buying legitimate figures. It could mean you get 2x as many new figures a year as they could then afford to hire another designer or two and another couple of QC engineers, plus afford the large capital expenditure of more new molds. And then costs go down, both for manufacturing and retailing, if the market grew enough you could even pay less than today for legitimate MP figures.

On the other hand if you apply Kantian ethics you quickly realize where this is headed if you followed your ethical dilemma as stated, the MP series will be canceled, and then you'll be left with $20 2" Hasbro deluxes, 3rd party, and only MP repaints. So you get what you pay for, and cheap in the short run is always at a cost in the long run.

(koga mrzi da čita: Takara već jako malo zarađuje na MPovima, svaki KO MP figure koji kupite dalje sjebava njihov već mali profit i lako može da dovede do propasti MP linije; pa vi kupujte onda KOve jer su jeftiniji, al će to sve TF kolekcionare skupo koštati u budućnosti)
Sammael
Sammael
Overlord of Destruction (Admin)

Broj poruka : 4856
Datum upisa : 2011-07-03
Godina : 44
Lokacija : Venal Fortress, Gray Waste of Hades

Back to top Go down

Masterpiece vesti - Page 31 Empty Re: Masterpiece vesti

Post by Razorclaw Sat Jan 24, 2015 12:10 pm

Sammael wrote:Jako zanimljiv komentar o KO MP figurama koji je dao Curt sa TFSource-a u privatnom razgovoru s nekim kolekcionarima i do kojeg sam došao nekim alternativnim kanalima:

We're offered them every day and will never touch them, they're all KO's and others are overrun by workers in the factory. So don't try to claim ignorance that they're not what you know they are. Takara's own cost on these is over what you are paying. On every figure the factory workers overrun a bunch without ever paying for them, and sell them for whatever they can get for them. It started with Encore Fortress maximus and has persisted even with Takara repeatedly changing factories to try to stop it. It's also the thousands of these sold into the market (majority goes to China) illegally as one factor that's contributing to Takara's operating losses.

The biggest problem with the TF collecting market worldwide is it is infinitesimally small, so a 10% dip in unit sales can send takara well into an operating loss which is where they already sit currently. The math alone on most MP figures is terrible but on the other what if another 20% of people bought the legitimate product? The impact to the market would be huge. Not buying from TRU who just uses an already paid for mold and Takara gets next to nothing for, but from Takara and buying legitimate figures. It could mean you get 2x as many new figures a year as they could then afford to hire another designer or two and another couple of QC engineers, plus afford the large capital expenditure of more new molds. And then costs go down, both for manufacturing and retailing, if the market grew enough you could even pay less than today for legitimate MP figures.

On the other hand if you apply Kantian ethics you quickly realize where this is headed if you followed your ethical dilemma as stated, the MP series will be canceled, and then you'll be left with $20 2" Hasbro deluxes, 3rd party, and only MP repaints. So you get what you pay for, and cheap in the short run is always at a cost in the long run.

(koga mrzi da čita: Takara već jako malo zarađuje na MPovima, svaki KO MP figure koji kupite dalje sjebava njihov već mali profit i lako može da dovede do propasti MP linije; pa vi kupujte onda KOve jer su jeftiniji, al će to sve TF kolekcionare skupo koštati u budućnosti)


Boohoohoo, cry me a river. Kupio sam original, ali ako mi neko ponudi kopiju koja je istog kvaliteta za duplo manje para, kupiću nju. Koji profit onda KO proizvodjači imaju na $40 kad Takara ima mali profit na $70-$80? Mada možda grešim ovde sa ovim cenama, nisam do sada obraćao pažnju na MP figure. Čini mi se da je Lambor kad je prvo put izašao bio ipak oko $70 na BBTSu. Neko drugi će bolje da napiše o cenama i njihovom dosadašnjem kretanju.

EDIT: Ne znam kako sad stvari stoje, ali ako će na HLJ da budu preorderi za MP figure kao ranije, gde im je na kraju cena bila oko 35 evra, za to ću da zagrizem, jer smatram da je to korektna cena. Cene koje su sada aktuelne za original MP figure su preterane po meni.


Last edited by Razorclaw on Sat Jan 24, 2015 12:19 pm; edited 1 time in total
Razorclaw
Razorclaw
Član kluba

Broj poruka : 1578
Datum upisa : 2011-12-30

Back to top Go down

Masterpiece vesti - Page 31 Empty Re: Masterpiece vesti

Post by Aerialbot Sat Jan 24, 2015 12:16 pm

Sammael wrote:Jako zanimljiv komentar o KO MP figurama koji je dao Curt sa TFSource-a u privatnom razgovoru s nekim kolekcionarima i do kojeg sam došao nekim alternativnim kanalima:

We're offered them every day and will never touch them, they're all KO's and others are overrun by workers in the factory. So don't try to claim ignorance that they're not what you know they are. Takara's own cost on these is over what you are paying. On every figure the factory workers overrun a bunch without ever paying for them, and sell them for whatever they can get for them. It started with Encore Fortress maximus and has persisted even with Takara repeatedly changing factories to try to stop it. It's also the thousands of these sold into the market (majority goes to China) illegally as one factor that's contributing to Takara's operating losses.

The biggest problem with the TF collecting market worldwide is it is infinitesimally small, so a 10% dip in unit sales can send takara well into an operating loss which is where they already sit currently. The math alone on most MP figures is terrible but on the other what if another 20% of people bought the legitimate product? The impact to the market would be huge. Not buying from TRU who just uses an already paid for mold and Takara gets next to nothing for, but from Takara and buying legitimate figures. It could mean you get 2x as many new figures a year as they could then afford to hire another designer or two and another couple of QC engineers, plus afford the large capital expenditure of more new molds. And then costs go down, both for manufacturing and retailing, if the market grew enough you could even pay less than today for legitimate MP figures.

On the other hand if you apply Kantian ethics you quickly realize where this is headed if you followed your ethical dilemma as stated, the MP series will be canceled, and then you'll be left with $20 2" Hasbro deluxes, 3rd party, and only MP repaints. So you get what you pay for, and cheap in the short run is always at a cost in the long run.

(koga mrzi da čita: Takara već jako malo zarađuje na MPovima, svaki KO MP figure koji kupite dalje sjebava njihov već mali profit i lako može da dovede do propasti MP linije; pa vi kupujte onda KOve jer su jeftiniji, al će to sve TF kolekcionare skupo koštati u budućnosti)


@Kazanova aka vitaz Koja aka Halil aka Lolek je unistitelj MP linije study
Aerialbot
Aerialbot
Administrator/clan nadzornog odbora

Broj poruka : 5360
Datum upisa : 2011-07-04
Godina : 37
Lokacija : Beograd

Back to top Go down

Masterpiece vesti - Page 31 Empty Re: Masterpiece vesti

Post by Sammael Sat Jan 24, 2015 12:18 pm

@Razor:

Jesi uopšte pročitao šta je napisao? Ne postoje KO proizvođači, svi MP KOovi se prave u istoj fabrici posle radnog vremena, cena koštanja je 0, dakle šta god da naplate je njihov profit (100%). A pri tome se sirovine direktno kradu od Takare, što Takari pravi operativne gubitke.

Pri tome ne znam odakle ti da je Takarina cena 70-80 USD kad su svi dosadašnji manji MPovi koštali 40-50 USD. Od toga Takarin profit ne može da bude više od 10 USD po figuri.

Klasična srpska (a i kineska) logika, nema veze što će to što radim dugoročno da me sjebe, važno da sad prođem jeftino.
Sammael
Sammael
Overlord of Destruction (Admin)

Broj poruka : 4856
Datum upisa : 2011-07-03
Godina : 44
Lokacija : Venal Fortress, Gray Waste of Hades

Back to top Go down

Masterpiece vesti - Page 31 Empty Re: Masterpiece vesti

Post by legenda Sat Jan 24, 2015 12:20 pm

i ko nema troskove "umnog" rada tj prekopiraju sve, slicno ako samsung i apple Very Happy  salim se... ali ozbiljno pokradu sve na gomili, covece treba neko i da osmisli kako gde kuda itd..
legenda
legenda

Broj poruka : 447
Datum upisa : 2011-12-27
Godina : 36
Lokacija : Mladenovac

Back to top Go down

Masterpiece vesti - Page 31 Empty Re: Masterpiece vesti

Post by Razorclaw Sat Jan 24, 2015 12:27 pm

Sammael wrote:@Razor:

Jesi uopšte pročitao šta je napisao? Ne postoje KO proizvođači, svi MP KOovi se prave u istoj fabrici posle radnog vremena, cena koštanja je 0, dakle šta god da naplate je njihov profit (100%). A pri tome se sirovine direktno kradu od Takare, što Takari pravi operativne gubitke.

Pri tome ne znam odakle ti da je Takarina cena 70-80 USD kad su svi dosadašnji manji MPovi koštali 40-50 USD. Od toga Takarin profit ne može da bude više od 10 USD po figuri.

Klasična srpska (a i kineska) logika, nema veze što će to što radim dugoročno da me sjebe, važno da sad prođem jeftino.

Jesam, pročitao sam i dopunio moj post u medjuvremenu dok si ti pisao svoj. I u celu tu priču oko radnika koji overtime štancuju extra figure ne verujem, jer mi je neverovatno da osim radnika nikog drugog nema u toj fabrici. Gde je obezbedjenje? Dovoljno je da otpustiš četvrtinu obezbedjenja zbog ovakvog propusta pa da vidiš kako će ostali da naprave Aušvic u noćnim časovima. Hoćeš da kažeš da se ovo stvarno dešava već nekoliko puta i da Takara (koja izgleda angažuje tudje fabrike za proizvodnju MP linije) se nije obezbedila ugovorom ili na bilo koji drugi način da fabrika plaća penale zbog ovakvog ispada? Ako se ovo Takari stvarno dešava već nekoliko puta, onda i ne treba time da se bave i odgovorni za te dogovore i logistiku treba da popiju nogu i izvrše harakiri.


EDIT:

Zaboravio sam da napomenem da sam primetion da KO MP figure izlaze posle dužeg vremena nakon originala, tako da ima dovoljno vremena da se prodaju originali preko preordera i da čak odstoje na ponudi neko vreme. Koliko sam do sada mogao da primetim prodaja im nije išla loše kad se 6 meseci posle pojavljivanja umesto $40-$50 prodaju za $70-$80 originali.


Last edited by Razorclaw on Sat Jan 24, 2015 12:32 pm; edited 1 time in total
Razorclaw
Razorclaw
Član kluba

Broj poruka : 1578
Datum upisa : 2011-12-30

Back to top Go down

Masterpiece vesti - Page 31 Empty Re: Masterpiece vesti

Post by Sammael Sat Jan 24, 2015 12:31 pm

Fora je da Takara ne može da poseduje fabrike u Kini, isto kao što ni Apple ne može da poseduje fabrike u Kini, takvi su kineski zakoni. LEGO ima isto ogroman problem sa svojim proizvodnim kapacitetima tamo. Jedino što mogu da rade je da iznajmljuju kineske fabrike za svoje potrebe, a pri tome nemaju nikakvu kontrolu nad tim šta se tamo dešava odnosno kontrola može da se radi tek kada proizvod izađe iz fabrike.

Zato je kod Takare čest recimo double-taping kutija jer Takarini ljudi vrše dodatnu QC proveru figura koje su izašle iz fabrike, odnosno iseku originalni selotejp, izvade figuru da vide da li je OK, pa je vrate i stave novi selotejp. Hasbro naravno boli patka da ovako nešto radi, pa im se dešavaju stvari kao što je QC problem sa Arcanom/Brainstormom.
Sammael
Sammael
Overlord of Destruction (Admin)

Broj poruka : 4856
Datum upisa : 2011-07-03
Godina : 44
Lokacija : Venal Fortress, Gray Waste of Hades

Back to top Go down

Masterpiece vesti - Page 31 Empty Re: Masterpiece vesti

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 31 of 40 Previous  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 35 ... 40  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum