TransFans Srbija - Forum prvog i jedinog kluba ljubitelja Transformersa u Srbiji (a i šire!)
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gde kupiti figure preko Interneta?

+18
Ptirle
ortodox1
roller
NemesisSentinel
gvajmo
kaznove
dem6n6vic
zecijauskas
Aerialbot
Canegor
divljasvinja
Razorclaw
skubi
petey.pjano
Danilko
buzer
scan1
Sammael
22 posters

Page 4 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Gde kupiti figure preko Interneta? - Page 4 Empty Re: Gde kupiti figure preko Interneta?

Post by NemesisSentinel Tue Dec 22, 2015 11:27 pm

Sammael wrote:Ne može se više tražiti markiranje (sad su ukinuli i polje za napomenu prilikom pravljenja porudžbine), ali su meni samoinicijativno markirali nekoliko paketa ove godine. Shipping je OK za porudžbine preko 150 dolara, naročito ako su baš velike, ali onda je veliki i rizik od carinjenja...




Fora je u tome sto ja ne narucujem stvari preko 150$ (maksimalno sam hteo da potrosim 130 i nesto na MakeToys Cupolu, palim se na headmastere), ali meni je i za ove manje porudzbine malo shipping prejak i uglavnom zavisi od tezine koliko sam ja ukapirao, doduse neke kompanije mere zapreminu, a o carini da ne pricam... Ono sto sam ukapirao je da je jeftinije poruciti Cupolu preko onog Ujka Bila na Aliexpress-u i da se dokipuje u Britaniju nego da ga narucujem sa TFSource-a - isto sa Srbijom, doduse shipping traje 15-39, a ja idem sedmog januara nazad za UK.

Od ostalih kompanija sam nasao ToyDojo, oni su super, a stockuju neke stvari koje su prestale da se proizvode - narocito Trt Parti (ako ih tako ovde zovete iz sale - ne znam, zaboravio sam da imam account ovde vec duze vreme, a nisam ga ni originalno mnogo koristio - to nameravam da promenim Wink ).

O Kapow Toys sam pricao gore, sve pozitivno o njima.

Vi pisite jos sta nadjete na web-u, online prodavaca nikad dosta po mom misljenju. Gde kupiti figure preko Interneta? - Page 4 1407009730
NemesisSentinel
NemesisSentinel

Broj poruka : 7
Datum upisa : 2014-01-24

Back to top Go down

Gde kupiti figure preko Interneta? - Page 4 Empty Re: Gde kupiti figure preko Interneta?

Post by Sammael Tue Dec 22, 2015 11:49 pm

Chimungmung je jedan od najboljih dalekoistočnih prodavaca - Cupola je isto 130 + 25 za shipping: http://chimungmung.com/product_info.php?products_id=2519

Što je najvažnije deklarisaće ga tačno kako mu kažeš (a ako mu ne kažeš mislim da po difoltu stavlja 20 dolara).

TFSource ima reduced shipping preko 150 USD, zato se to isplati. Ali ako nemaš preko 150, onda se def. ne isplati - kao ni od ostalih američkih radnji.
Sammael
Sammael
Overlord of Destruction (Admin)

Broj poruka : 4856
Datum upisa : 2011-07-03
Godina : 44
Lokacija : Venal Fortress, Gray Waste of Hades

Back to top Go down

Gde kupiti figure preko Interneta? - Page 4 Empty Re: Gde kupiti figure preko Interneta?

Post by NemesisSentinel Wed Dec 23, 2015 12:35 pm

Sammael wrote:Chimungmung je jedan od najboljih dalekoistočnih prodavaca


Samo sto je Paypal only, sto mene malo iritira, ali eto.
NemesisSentinel
NemesisSentinel

Broj poruka : 7
Datum upisa : 2014-01-24

Back to top Go down

Gde kupiti figure preko Interneta? - Page 4 Empty Re: Gde kupiti figure preko Interneta?

Post by Sammael Wed Dec 23, 2015 12:40 pm

Šta fali PayPalu? Radije bih PP nego da direktno ostavljam brojeve kartica po sajtovima...
Sammael
Sammael
Overlord of Destruction (Admin)

Broj poruka : 4856
Datum upisa : 2011-07-03
Godina : 44
Lokacija : Venal Fortress, Gray Waste of Hades

Back to top Go down

Gde kupiti figure preko Interneta? - Page 4 Empty Re: Gde kupiti figure preko Interneta?

Post by NemesisSentinel Wed Dec 23, 2015 2:06 pm

Sammael wrote:Šta fali PayPalu? Radije bih PP nego da direktno ostavljam brojeve kartica po sajtovima...

Ne fali njemu nista, fali to sto sam ja prelenj da ga napravim Very Happy
NemesisSentinel
NemesisSentinel

Broj poruka : 7
Datum upisa : 2014-01-24

Back to top Go down

Gde kupiti figure preko Interneta? - Page 4 Empty Re: Gde kupiti figure preko Interneta?

Post by NemesisSentinel Thu Apr 14, 2016 1:46 pm

Ne znam koliko ljudi ovde veruju eBay-u ali ja sam za sad imao samo pozitivno iskustvo sa njim, a I naisao sam na par sjajnih dilova (RiD 2001 Optimus Prime MISB za 50e - ah, ti glupi eBay prodavci...), a I shipping nije strasan ako se dogovorite sa prodavcem pre kupovine! Samo treba kopati kao manijak i biti uzasno strpljiv...
NemesisSentinel
NemesisSentinel

Broj poruka : 7
Datum upisa : 2014-01-24

Back to top Go down

Gde kupiti figure preko Interneta? - Page 4 Empty Re: Gde kupiti figure preko Interneta?

Post by buzer Thu Apr 14, 2016 11:02 pm

Ибеј је последња опција. . . .
buzer
buzer
Epik Flejmbejting Trol ov Ledžend

Broj poruka : 6650
Datum upisa : 2011-12-27
Godina : 45
Lokacija : Beograd-kuca, vrtic, pos'o, vrtic, kuca, pos'o, kuca

Back to top Go down

Gde kupiti figure preko Interneta? - Page 4 Empty Re: Gde kupiti figure preko Interneta?

Post by roller Fri Jun 10, 2016 4:11 pm

Pitanje za sve koji su kupovali sa HLJ; koje shipping opcije ste koristili? 
Kada iz padajuceg menija odaberem Srbiju, nude mi samo Standard Int'l Shipping bez tracking-a posiljke.

Kada stavim Serbia + Montenegro, nude mi i Express Int'l Courier sa tracking-om i paket navodno putuje do 5 dana. 
E sad mi nista nije jasno posto je prva opcija skuplja i nesigurna i paket putuje i do mesec dana, a druga kao bolja opcija je jeftinija, ima tracking i stize u roku od nedelju dana.

Cisto me zanima vase iskustvo i eventualno savet. 
Prvi put kupujem od njih, a imaju super ponudu na Unite Warriors UW-04 Devastator-a. Upola cene!
roller
roller

Broj poruka : 14
Datum upisa : 2012-02-02

Back to top Go down

Gde kupiti figure preko Interneta? - Page 4 Empty Re: Gde kupiti figure preko Interneta?

Post by kaznove Fri Jun 10, 2016 4:20 pm

Nema opcija nekih za srbiju...samo obican taj SAL bez trackinga ili ako ih pitas putem mejla, pogotovo za vece figure, umeju da salju paket putem EMSa ili airmail registered, ali u principu nama u srbiji samo obican SAL.

Mada se jos nikome od nas nije desilo da figura ne stigne za svo ovo vreme. Ali istina moze da se ceka i po mesec dana, obicno je iz japana oko 20 dana
kaznove
kaznove
Predsednik kluba

Broj poruka : 3495
Datum upisa : 2011-12-27
Godina : 37
Lokacija : Beograd

Back to top Go down

Gde kupiti figure preko Interneta? - Page 4 Empty Re: Gde kupiti figure preko Interneta?

Post by roller Fri Jun 10, 2016 4:34 pm

Ne bih bas rizikovao ako ne moram. 
Pusticu im mail, pa cu videti mogu li mi poslati paket putem EMSa.

Da li je neko stavljao Serbia + Montenegro kao opciju?
Posto tamo osim SAL nude i FedEx-om da mi posalju.
roller
roller

Broj poruka : 14
Datum upisa : 2012-02-02

Back to top Go down

Gde kupiti figure preko Interneta? - Page 4 Empty Re: Gde kupiti figure preko Interneta?

Post by kaznove Fri Jun 10, 2016 4:41 pm

Mislim da ne..fedex je uvek opcija mada je preskupo koliko se ja secam ali isto treba da im napomenes mejlom i da ti to obracunaju sve
kaznove
kaznove
Predsednik kluba

Broj poruka : 3495
Datum upisa : 2011-12-27
Godina : 37
Lokacija : Beograd

Back to top Go down

Gde kupiti figure preko Interneta? - Page 4 Empty Re: Gde kupiti figure preko Interneta?

Post by Sammael Fri Jun 10, 2016 4:41 pm

Ja sam kontaktirao direktno japansku poštu. Jedine 2 opcije koje postoje za Srbiju su SAL (unregistered) i Airmail Registered. Oba putuju otprilike isto, samo Airmail Registered ima tracking. HLJ ne nudi ovaj drugi na sajtu, jedino da im šalješ mail da kukaš da ti to omoguće.

Ako izabereš nepostojeću državu Serbia & Montegro i neki drugi shipping, sve što će se desiti je da će japanska pošta vratiti HLJu paket i onda ćeš čekati duže dok oni ponovo pošalju nekim drugim metodom.

FedEx možda i radi (nisam probao), ali računaj da preko FedExa pored carine koju ćeš platiti plaćaš i 50+ EUR za troškove špedicije FedExa.

HLJ ima izvanrednu customer podršku, tako da bez bojazni možeš preko njih da naručiš i preko SAL-a i ako bude bilo kakvih problema oni će ti refundirati pare ili poslati novu figuru.

Samo računaj da 99% sigurno plaćaš carinu i PDV (bez obzira na metod slanja).
Sammael
Sammael
Overlord of Destruction (Admin)

Broj poruka : 4856
Datum upisa : 2011-07-03
Godina : 44
Lokacija : Venal Fortress, Gray Waste of Hades

Back to top Go down

Gde kupiti figure preko Interneta? - Page 4 Empty Re: Gde kupiti figure preko Interneta?

Post by roller Fri Jun 10, 2016 5:09 pm

Hvala puno na odgovorima! Pustio sam im mail, pa cu videti sta kazu. 
Ako ne ponude neku alternativu, pokusacu putem SAL-a.
Mrzim kada ne mogu pratiti posiljku, ali ako je svima vama redovno stizalo, valjda ce i meni.
Ako vas zanima, obavestavacu vas sta se desava.
Pozdrav! Smile
roller
roller

Broj poruka : 14
Datum upisa : 2012-02-02

Back to top Go down

Gde kupiti figure preko Interneta? - Page 4 Empty Re: Gde kupiti figure preko Interneta?

Post by ortodox1 Tue Oct 11, 2016 5:16 pm

Drugari, molim vas za savet, kupio bih nesto preko BigBadToyStore-a ali me zanima koja je postarina i koliko bi drzava naplatila carinu? Imam rodjake u inostranstvu, pa da vas pitam da li bi bilo bolje da narucim preko njih da li ce biti jeftinije... konkretno opcije su mi Austrija ili Svajcarska... gde bih jeftinije prosao?

Dajte savet kako bih jos mogao da nabavljam MP-e gde bi mi bila najjeftinija varijanta... P.S. Ako ima neko da ponudi i od vas eventualne duplikate slobodno javite.

Hvala vam unapred na savetima!
ortodox1
ortodox1

Broj poruka : 130
Datum upisa : 2016-07-23
Godina : 37
Lokacija : Krusevac

Back to top Go down

Gde kupiti figure preko Interneta? - Page 4 Empty Re: Gde kupiti figure preko Interneta?

Post by Canegor Tue Oct 11, 2016 5:39 pm

Cao, evo ovako stoje stvari:

Shipping zavisi u sustini od velicine/tezine paketa. Meni je neki prosek iz USA bio od $40-$60. Carina je 11% a pdv 20%. E sada, proizvoljno je na sta ce da racunaju tu carinu - nekada znaju da stave vrednost paketa+ shipping pa onda na to. Takodje umeju da menjaju vrednost paketa ako im dune...

Ono sto ja radim - trazim prodavce koji su spremni da markiraju pakete na nizu vrednost. BBTS nazalost to ne radi, a od relativno skoro ni TFSource tako da sam njih poptuno zapostavio (osim ako nisam u USA pa onda sam prenesem do Srbije Smile ).

Mislim da je bolje da se okrenes ka istoku - chimungmung je meni bio uvek korektan, iako je Tony malo slab za sporazumevanje posto mu je engleski malo losiji (ja od njega narucujem mailom). Nippon-Yasan isto deklarise. Andy iz Kapow Toys je isto veliki car i hoce da ucini, ali su im cene malo jace posto on importuje u UK. E sada, to je kocka, deklarisao ti ili ne, nista ne garantuje kako ce oni da ocene vrednost paketa. Tako da budi uvek spreman na sve. Smile

Znam da ovde ljudi isto vole HLJ ali ja nisam kupovao kod njih do sada. Buzer isto reklamira ovde transformerland na dojavljivanjima, ja sam uzeo dva puta tamo paket, i jednom su me odrali, drugi put je sve proslo ok tako da je i to realna opcija- nema pravila.

Skup je ovo hobi, ali je jace od nas. Very Happy
Canegor
Canegor
Član kluba

Broj poruka : 637
Datum upisa : 2014-02-26
Godina : 39
Lokacija : Beograd

Back to top Go down

Gde kupiti figure preko Interneta? - Page 4 Empty Re: Gde kupiti figure preko Interneta?

Post by ortodox1 Tue Oct 11, 2016 6:08 pm

Hvala ti puno na odgovorima Canegor, druze moj... samo mi ne rece jos za ovu varijantu inostranstvo. Jel povoljnije da neko kupi u Evropi... ili je svejedno Srbija ili Evropa*(nisam siguran da nas mozemo podvesti pod Evropu), tj. mozda je bolje da mi naruce tamo pa dovezu kad dodju na odmor... sta mislis?
ortodox1
ortodox1

Broj poruka : 130
Datum upisa : 2016-07-23
Godina : 37
Lokacija : Krusevac

Back to top Go down

Gde kupiti figure preko Interneta? - Page 4 Empty Re: Gde kupiti figure preko Interneta?

Post by Sammael Tue Oct 11, 2016 6:42 pm

U principu, u EU takođe naplaćuju carinu na pakete iz SAD i Japana, tako da bih rekao da je svejedno osim ako naručuješ sa britanskog Kapow-a. Evropske online prodavnice su dosta retke i skupe.
Sammael
Sammael
Overlord of Destruction (Admin)

Broj poruka : 4856
Datum upisa : 2011-07-03
Godina : 44
Lokacija : Venal Fortress, Gray Waste of Hades

Back to top Go down

Gde kupiti figure preko Interneta? - Page 4 Empty Re: Gde kupiti figure preko Interneta?

Post by buzer Tue Oct 11, 2016 6:50 pm

Шта би оквирно хтео? Од тога може да зависи одговор на твоје питање.
buzer
buzer
Epik Flejmbejting Trol ov Ledžend

Broj poruka : 6650
Datum upisa : 2011-12-27
Godina : 45
Lokacija : Beograd-kuca, vrtic, pos'o, vrtic, kuca, pos'o, kuca

Back to top Go down

Gde kupiti figure preko Interneta? - Page 4 Empty Re: Gde kupiti figure preko Interneta?

Post by ortodox1 Tue Oct 11, 2016 6:55 pm

Zanimaju me neki MP sa BBTS-a... jos se nisam odlucio...cena okvirno 350-400 dolara... pa sam mislio da mi ih naruci brat u Svajcarskoj pa da ih donese kad dodje na odmor, pitam vas dal ce mi to biti jeftinija varijanta sa sve carinom i postarinom tamo... ili ako nema neke razlike da ga ne cimam nego da narucim odmah ovde.
ortodox1
ortodox1

Broj poruka : 130
Datum upisa : 2016-07-23
Godina : 37
Lokacija : Krusevac

Back to top Go down

Gde kupiti figure preko Interneta? - Page 4 Empty Re: Gde kupiti figure preko Interneta?

Post by Ptirle Fri Nov 11, 2016 3:01 pm

Poz ljudi, ne znam da li je neko video ili cuo za ovaj sajt, iz japana je, http://slist.amiami.com/top/search/list?s_keywords=TRANSFORMERS+MASTERPIECE&submit=Search&pagemax=40

i koliko vidim jeftini su od mnogih drugih prodavnica... Shockwave je vec porucen Smile , a pre nekih nedelju dana, Mp-10 Optimus je bio za 10000 Y sto je dzabalesku ali sam zakasnio... sada imaju preorderi za trece reizdanje MP Soundwave-a, Starscreama-a I Optimusa. Ortak mi porucuje, i kaze da je zadovoljan i nije imao problema a narucio je oko 50 figura samo od njih.
Ptirle
Ptirle

Broj poruka : 297
Datum upisa : 2013-03-07
Godina : 37

Back to top Go down

Gde kupiti figure preko Interneta? - Page 4 Empty Re: Gde kupiti figure preko Interneta?

Post by kelebrimbor Fri Nov 11, 2016 6:50 pm

MP Soundwave je jeftiniji na Nippon-yasan-u
https://www.nippon-yasan.com/figures/19324-transformers-masterpiece-mp13-soundwave-reissue-2.html
kelebrimbor
kelebrimbor

Broj poruka : 1910
Datum upisa : 2014-03-24
Godina : 41
Lokacija : zemun

Back to top Go down

Gde kupiti figure preko Interneta? - Page 4 Empty Re: Gde kupiti figure preko Interneta?

Post by шон десептикон Fri Nov 18, 2016 6:14 pm

ljudi moze li mi neko reci da li je video u nekoj od dexyco prodavnica combiner wars brawla?
samo mi on nedostaje za sklapanje bruticusa..hvala.


p.s. ako znate i gde moze da se zabode preko neta za ok lovu bio bih zahvalan za dojavu
шон десептикон
шон десептикон

Broj poruka : 95
Datum upisa : 2012-10-17
Godina : 36

Back to top Go down

Gde kupiti figure preko Interneta? - Page 4 Empty Re: Gde kupiti figure preko Interneta?

Post by Aerialbot Fri Nov 18, 2016 6:28 pm

Imas u Aksi na Nbg za 2940din [bar je bio prosle nedelje]
Aerialbot
Aerialbot
Administrator/clan nadzornog odbora

Broj poruka : 5360
Datum upisa : 2011-07-04
Godina : 36
Lokacija : Beograd

Back to top Go down

Gde kupiti figure preko Interneta? - Page 4 Empty Re: Gde kupiti figure preko Interneta?

Post by alenpoison Fri Dec 09, 2016 9:54 pm

Šta vi mislite o ebay sellerima :

smartlulup2010 koji je sad smrgift ili 
leni?
alenpoison
alenpoison

Broj poruka : 86
Datum upisa : 2016-12-09
Lokacija : Sarajevo

Back to top Go down

Gde kupiti figure preko Interneta? - Page 4 Empty Re: Gde kupiti figure preko Interneta?

Post by Ptirle Fri Feb 10, 2017 12:58 am

Jel zna neko kako naruciti sa chimungmunga? Izbaca gresku pri adresi, sigurno zbog Yugoslavije a Srbije nema.
Ptirle
Ptirle

Broj poruka : 297
Datum upisa : 2013-03-07
Godina : 37

Back to top Go down

Gde kupiti figure preko Interneta? - Page 4 Empty Re: Gde kupiti figure preko Interneta?

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum