TransFans Srbija - Forum prvog i jedinog kluba ljubitelja Transformersa u Srbiji (a i šire!)
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

divljasvinjina kolekcija

+19
miljenko91
zecijauskas
tfikac
OPTIMUS_PRIME
Ivores
yy22
kaznove
ZelenoDjubreIzBoce
buzer
coa sensei
Razorclaw
g2k
Danilko
Cool Tables
Sammael
scan1
skubi
Aerialbot
divljasvinja
23 posters

Page 12 of 24 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 18 ... 24  Next

Go down

divljasvinjina kolekcija - Page 12 Empty Re: divljasvinjina kolekcija

Post by Danilko Thu Apr 10, 2014 6:45 am

Uzdravlje DS! Isti sam i ja imao filing kad sam mog reissue otvarao i lepio nalepnice. Nenadjebiv osecaj Razz
Danilko
Danilko
Ambasador

Broj poruka : 4373
Datum upisa : 2011-12-27
Godina : 36
Lokacija : Dubizzle

Back to top Go down

divljasvinjina kolekcija - Page 12 Empty Re: divljasvinjina kolekcija

Post by zecijauskas Thu Apr 10, 2014 7:31 am

Danilo zato sto je to bio poseban Optimus:)
zecijauskas
zecijauskas
Zapisničar

Broj poruka : 1656
Datum upisa : 2013-05-10
Godina : 39
Lokacija : Beograd

http://www.zeci.me

Back to top Go down

divljasvinjina kolekcija - Page 12 Empty Re: divljasvinjina kolekcija

Post by tfikac Thu Apr 10, 2014 8:56 am

uzdravlje divljasvinjina kolekcija - Page 12 3089349857
tfikac
tfikac

Broj poruka : 552
Datum upisa : 2012-08-15
Godina : 40
Lokacija : kikinda

Back to top Go down

divljasvinjina kolekcija - Page 12 Empty Re: divljasvinjina kolekcija

Post by divljasvinja Sat Apr 12, 2014 2:04 am

falafala Smile

to je taj zaboravljeni filing, da.......zadnji put prozivljen jaako davno, kad sam na zadnjem sicu chaletove Mazde u napadaju neizdrzha pred 4-satnu voznju otvarao Red Alerta.

Mazda bila nova, sad je vec odavno hrpa trulezhi....
divljasvinja
divljasvinja

Broj poruka : 1157
Datum upisa : 2013-02-24
Godina : 44
Lokacija : Zagreb

Back to top Go down

divljasvinjina kolekcija - Page 12 Empty Re: divljasvinjina kolekcija

Post by divljasvinja Sat Apr 26, 2014 5:16 pm

nakon X godina, stigoshe konacno na kolodvor glavne zvijezde za  KOLEKSHN HAJLAJC #16!

CHOO CHOO!!!!
divljasvinjina kolekcija - Page 12 IMG_0580_zps313ba4c2

TEAM BULLET TRAIN (Robots in Disguise, 2000.)

divljasvinjina kolekcija - Page 12 IMG_0579_zps057f05fa

L ->R:
Railspike - Rapid Run - Midnight Express
(Mega Class svaki)

Vlakici stvarno odlicni!
Velicina je malko cudna, puno su preveliki za Delukseve a premali za Mege (tog vremena), tako da su negdje izmedju......vjerojatno Japanci nisu bili puno optereceni fiksnim parametrima koji odredjuju velicinu/tezinu/cijenu, nego su se valjda promatrali kao set od 3. S razlogom - svaki jos ima i kuku straga, tako da se daju zakaciti u kompoziciju, a daju se zakaciti i na drugi nacin, o cem kasnije. Smile

Ovo su Hasbrove verzije, posto Takarine ocito pate od jako loseg QC-a na farbanju - svi komadi koji imaju na sebi prozore su im od transparentne plastike, pa prefarbani preko....a to spareno s losom kontrolom daje dosta slampave rezultate. Koje god bi gledao, farba je curila preko prozora, stvari bile zaflekane i smuljane, i sve skupa mi ne prolazi...tako da je odluka pala na Hasbrove. Hasbrovi imaju pune prozore i dijelove odmah cast-ane u pravoj boji, tako da je obim farbanja svega puno manji, i manji je prostor za fush.
Da se razumijemo, nije ni na ovima farba nesto bajna - ima dosta greskica, nepokrivenih coskova i rubova koje bi trebalo posteno izvuci ( a i '500 Cybertron' oznaka na Railspike-u je zavrsila obrisana mojim prstom!), ali svejedno je puno bolje nego ono sto sam znao vidjati po Takarinima. Izgleda da je ovaj set bas uklet sta se tice boje, samo treba izabrati namanje zlo...

Jedna napomena tu - ova trojka za relativno pristojnu cijenu je prokleta rijetkost, tako da nisam bas mogao birati varijante........ovo je inicijalna varijanta, s neobojanim 'blank' prozorima, pa ovom prilikom zahvaljujem CoolTablesu na pomoci oko farbanja prozorcica u plavo i brusenja Railspikeovog gun-a (koji je kretenski produljen u Hasbrovoj verziji) da stane na svoje predvidjeno mjesto . Car si! divljasvinjina kolekcija - Page 12 3089349857

Robotici:
divljasvinjina kolekcija - Page 12 IMG_0581_zps99d91622

Sasvim pristojno izgledaju, dovoljno su pokretni i pozabilni, plus (kako je to u RiD-u bio obicaj) imaju super-simpa detalj da im je glava/kaciga oblikovana prema vlastitom alt-modu. I svaki ima svoju totalno razlicitu shemu transformacije.
Vidi se u bot-modovima da bi se tu dalo jos poraditi (proporcije, primarno), ali jednako tako se i vidi da ovo uopce nije glavna stvar sta se tice ove ekipe.
Vec OVO:

divljasvinjina kolekcija - Page 12 IMG_0582_zpsf07c00da

Rail Racer.
Stvarno, jedan od najboljih kombajnera od svih koje sam *ikad* imao u rukama.
Shema totalno jedinstvena - Midnight noge + prepone, Railspike ruke + ramena + glava + prsa, Rapid Run trbuh + dzetpek - i konacan rezultat je toliko kompaktan da jedva da izgleda kao kombajner, klasicna hrpa nabacanih dijelova. Osim ove 'suknje',  nema bas nikakvog drugog nefunkcionalnog kibla.
Za naoruzanje, Rapid Run-ov gun/stit  u jednu ruku, plus kombinacija druga dva gun-a u drugu. Kako su R.Runove shake na ledjima kombajnera, oruzje se moze sasvim fino storati tamo.

Kopce medju pojedinacnim figurama super-cvrste, sansa za rapad skoro nikakva. Artikulacija takodjer odlicna, jedino sto je zbog dzetpaka donekle 'back-heavy' pa ga treba izbalansirati. Sve u svemu, drzi se vrhunski.

Sa svojim funky kolegom:
divljasvinjina kolekcija - Page 12 IMG_0583_zpsfc264c87

...i jedna grupna:
divljasvinjina kolekcija - Page 12 IMG_0586_zps44cc5988

Sad kad ih konacno imam sve, jos uvijek sam nepromijenjenog misljenja sa su originalni RiD-moldovi jedni od najpamtljivijih u kompletnoj povijesti TF-a.
Zacementirano.
divljasvinja
divljasvinja

Broj poruka : 1157
Datum upisa : 2013-02-24
Godina : 44
Lokacija : Zagreb

Back to top Go down

divljasvinjina kolekcija - Page 12 Empty Re: divljasvinjina kolekcija

Post by zecijauskas Sat Apr 26, 2014 5:39 pm

Odlicno!!!!
zecijauskas
zecijauskas
Zapisničar

Broj poruka : 1656
Datum upisa : 2013-05-10
Godina : 39
Lokacija : Beograd

http://www.zeci.me

Back to top Go down

divljasvinjina kolekcija - Page 12 Empty Re: divljasvinjina kolekcija

Post by miljenko91 Sat Apr 26, 2014 6:21 pm

au au au au, svaka cast, nemogu doci do pravih rici....
miljenko91
miljenko91

Broj poruka : 86
Datum upisa : 2013-10-14

Back to top Go down

divljasvinjina kolekcija - Page 12 Empty Re: divljasvinjina kolekcija

Post by Danilko Sat Apr 26, 2014 8:04 pm

Sjajni ti RID-ovi. Optimus i ovaj Rejl Rejser su mi najlepsi. Smile
Danilko
Danilko
Ambasador

Broj poruka : 4373
Datum upisa : 2011-12-27
Godina : 36
Lokacija : Dubizzle

Back to top Go down

divljasvinjina kolekcija - Page 12 Empty Re: divljasvinjina kolekcija

Post by Razorclaw Sat Apr 26, 2014 8:16 pm

Yeah, baby!!
 
I ko sto rece Daniro, RR i OP su naj naj.
Razorclaw
Razorclaw
Član kluba

Broj poruka : 1578
Datum upisa : 2011-12-30

Back to top Go down

divljasvinjina kolekcija - Page 12 Empty Re: divljasvinjina kolekcija

Post by skubi Sat Apr 26, 2014 10:05 pm

ludilo rejl rejser, kakvu glavu ima najbolju!
skubi
skubi
Ambasador

Broj poruka : 3504
Datum upisa : 2011-12-27
Godina : 39
Lokacija : Akacija 29

http://www.carskirez.com

Back to top Go down

divljasvinjina kolekcija - Page 12 Empty Re: divljasvinjina kolekcija

Post by divljasvinja Sun Apr 27, 2014 12:10 am

fala svima Smile
Je, poprilicno impresivan kombajner, imate moje preporuke!!

RiD mi je totalno chudo od linije.....jest da je gomila repaintova (od G1 do Beast Machinesa), al ovo malo originalnih RiD moldova sta ima - ovo na zadnjoj slici gore, plus Megatron/Galvatron mold - su mi svi redom totalno jedinstveni i neponovljivi.
.....a spomenuti RiD Optimus, cak i nakon svog ovog vremena i svega proizvedenog u medjuvremenu, mi i dalje bez sekunde razmisljanja ulazi medju top-TF figure svih vremena.
divljasvinja
divljasvinja

Broj poruka : 1157
Datum upisa : 2013-02-24
Godina : 44
Lokacija : Zagreb

Back to top Go down

divljasvinjina kolekcija - Page 12 Empty Re: divljasvinjina kolekcija

Post by Razorclaw Sun Apr 27, 2014 2:07 am

divljasvinja wrote:
.....a spomenuti RiD Optimus, cak i nakon svog ovog vremena i svega proizvedenog u medjuvremenu, mi i dalje bez sekunde razmisljanja ulazi medju top-TF figure svih vremena.

Od mene ima minus sto je parts-former i jos jedan jer mu "osnovni" robot nema funkcionalni alt mod. Ali video sam ga uzivo i figura je jednostavno impresivna, toliko da se sve mane zanemaruju.

Ima jos hrpa takvih figura, koje objektivno pate od bezveze mana u dizajnu, ali kod kojih ukupan utisak debelo premasuje te mane.
Razorclaw
Razorclaw
Član kluba

Broj poruka : 1578
Datum upisa : 2011-12-30

Back to top Go down

divljasvinjina kolekcija - Page 12 Empty Re: divljasvinjina kolekcija

Post by divljasvinja Sun Apr 27, 2014 8:49 am

mali pistolj (na ovoj zadnjoj slici OPu na ramenu) ima na sebi kotacic, i moze se umetnuti ispod na prednju stranu cab-a...tako da dobijes trokolicu.
divljasvinjina kolekcija - Page 12 Kamion3_zps8ed3d9e0
Nije spektakularno, al stoji bez rusenja. I vozi. Smile

A to sta je djelomicno parts-former, ybg.....al ne smeta mi. Radi se o super-modu, pa ima cak i smisla da se ostatak raskomada i obuce na osnovnog robota. 
Poprilican bonus je sta zadrzi svu artikulaciju.......
divljasvinja
divljasvinja

Broj poruka : 1157
Datum upisa : 2013-02-24
Godina : 44
Lokacija : Zagreb

Back to top Go down

divljasvinjina kolekcija - Page 12 Empty Re: divljasvinjina kolekcija

Post by Razorclaw Sun Apr 27, 2014 10:47 am

Hehe, dodje mu kao escape pod ovako. Weird i cute.
Razorclaw
Razorclaw
Član kluba

Broj poruka : 1578
Datum upisa : 2011-12-30

Back to top Go down

divljasvinjina kolekcija - Page 12 Empty Re: divljasvinjina kolekcija

Post by Sammael Sun Apr 27, 2014 11:22 am

Rail Racer odličan u combined modu, ali mi se pojedinačni roboti ne dopadaju.

Jako lepo što neko ima maltene celu RiD liniju, još samo da te ubedimo da dođeš na neku od budućih izložbi Very Happy
Sammael
Sammael
Overlord of Destruction (Admin)

Broj poruka : 4856
Datum upisa : 2011-07-03
Godina : 44
Lokacija : Venal Fortress, Gray Waste of Hades

Back to top Go down

divljasvinjina kolekcija - Page 12 Empty Re: divljasvinjina kolekcija

Post by yy22 Sun Apr 27, 2014 3:00 pm

..divlji a gdje je skybite i ostali predakoni...Wink)....kao megatro/galvatron.......?

rail racer je legendaran i super da si ga nabavio prije mene....=DD
yy22
yy22

Broj poruka : 183
Datum upisa : 2013-08-27

Back to top Go down

divljasvinjina kolekcija - Page 12 Empty Re: divljasvinjina kolekcija

Post by divljasvinja Mon Apr 28, 2014 11:07 am

ovo na slici su samo originalni RiD moldovi....Sky-Byte i Predaconi su repaintovi (Beast Wars Transmetala)

..a Megatron davno prodan, a Galvatron se ustrtario pred ovoliko Autobota, pa pobjegao sa slike.
divljasvinja
divljasvinja

Broj poruka : 1157
Datum upisa : 2013-02-24
Godina : 44
Lokacija : Zagreb

Back to top Go down

divljasvinjina kolekcija - Page 12 Empty Re: divljasvinjina kolekcija

Post by Cool Tables Wed Apr 30, 2014 7:17 am

Vlakići odlični,e neka si i taj gral nabavio Smile
Cool Tables
Cool Tables
Član kluba

Broj poruka : 864
Datum upisa : 2011-12-29
Godina : 41
Lokacija : Zagreb

Back to top Go down

divljasvinjina kolekcija - Page 12 Empty Re: divljasvinjina kolekcija

Post by divljasvinja Fri May 02, 2014 12:41 pm

Cool Tables wrote:Vlakići odlični,e neka si i taj gral nabavio Smile

Da, lagano vec ostajem bez dugogodisnjih gralova za lov... Very Happy
hehe

...a dok ne uleti koji novi, eto jedan KOLEKSH HAJLAJC.
#17, ni manje ni vise.

Sta se tice Alternatora, i jesam i nisam fan.

Jesam zbog: realisticni alt-modovi, otvoriva vrata/haube/poklopci, funkcionalan interijer, izvrstan inzenjering, i jedinstvena 1:24 skala - i to bazirana na alt-modovima. S mog nekog stajalista kao 'tehnickog lica' (i vezanih profesionalnih deformacija), roboti koji se pretvaraju u modele automobila cine ultimativnu TF liniju.
Plus, imam finu kolekciju 1:24 modela, pa se Alternatori bez problema tu 'sakriju' u gomilu.

Nisam zbog: cinjenice da bas taj interijer, supljina u sredini, predstavlja hendikep sto se tice bot-modova, jer prestaje biti prostor za trpati i sakrivati suvisne dijelove prilikom transformacije, tako da su bila potrebna nekonvencionalna rjesenja. Dodatno, i spomenuta vrata/haube/poklopci su vezani za svoje osi rotacije, sto jako ogranicava raspon njihovog konacnog polozaja u robot-modu.
Rezultat su uglavnom zdepasti robot-modovi cudnih proporcija, s gomiletinom kibla koji visi odasvud.
Plus, transformacija zna biti toliko frustrirajuca i komplicirana da mi je dolazilo oshinuti pojedince ravno o zid.

Svaka cast iznimkama, naravno. Corvette-moldovi, Impreze (super izgledaju, iako mi je transformacija preubitacna), i po meni mozda najbolji, Jeep Wrangler moldovi.
I mozda jos Ford GT (Mirage) koji mi izgleda sasvim dobro, ali mi nije nikad dopao shaka, pa ne mogu reci sa sigurnoscu.

Iako, jedan momcic od ove hrpe mi ipak nosi titulu naj-Alternatora.
Mozda je iz svega do sada tu to vidljivo,  ili nije, ali strasno volim funky i jedinstvene figure bez obzira na serije.......a on se bome itekako kvalificira:

RAVAGE (Alternators, 2007.)

divljasvinjina kolekcija - Page 12 IMG_0623_zps4b64c200

Po mnogocem jedinstvena figura unutar Alternatora: jedini koji za alt-mod ima evropski auto (Jaguar XK), jedan od samo dva Decepticona koji nisu repaintovi postojeceg Alternatora Autobota (drugi je njegov wave-mate Rumble) i koji nisu dozivili Japansko izdanje i eventualni vlastiti repaint, vec ostali one-of-a-kind. Zadnji Alternatori koi su ikad dosli u ducane.

Alt-mod fantastican, i kao sto je receno, jako fino se 'sakrije' medju dvadesetcetvorkice:
divljasvinjina kolekcija - Page 12 IMG_0624_zpsb72ad0c2

Sta se tice otvaranja stvari, tu je Ravage malo zakinut u odnosu na ostale Alternatore - otvaraju se samo vrata. Moguce je otvoriti i poklopac prtljaznika, ali na sebi ima tab-ove koji su dio konstrukcije, tako da se sve skupa malko iskrivi kad se to otkopca.
Super detalj su britanske tablice.....i kad su vec otisli toliko daleko, bas mi je krivo sta i volan niije na desnoj strani:

divljasvinjina kolekcija - Page 12 IMG_0625_zps84194efd

Mozda sam u krivu, ali cini mi se ovako iz sjecanja da je ovo jedini Alternator kom je oruzje dostupno i funkcionalno i u alt-modu. Istina ili ne, nije bitno.....ali fino stane i kraj nekih drugih naoruzanih stvari, koje su prikladno iste skale Smile

divljasvinjina kolekcija - Page 12 IMG_0627_zps07610a70

...i jos ono po cem je DEFINITIVNO jedinstven - Jaguar postaje....jaguar!  cheers
divljasvinjina kolekcija - Page 12 IMG_0621_zpsf7728d3d

za cetveronozni bot-mod, i vise nego uredna pozabilnost......i sve zamjerke sta se tice malo cudnih proporcija i kibla mu oprastam.
Toliko mi je kul figura da nemam izbora. Smile

divljasvinjina kolekcija - Page 12 IMG_0622_zps33797637

MIJAU!  I love you
divljasvinja
divljasvinja

Broj poruka : 1157
Datum upisa : 2013-02-24
Godina : 44
Lokacija : Zagreb

Back to top Go down

divljasvinjina kolekcija - Page 12 Empty Re: divljasvinjina kolekcija

Post by tfikac Fri May 02, 2014 2:35 pm

uzdravlje divljasvinjina kolekcija - Page 12 3089349857
tfikac
tfikac

Broj poruka : 552
Datum upisa : 2012-08-15
Godina : 40
Lokacija : kikinda

Back to top Go down

divljasvinjina kolekcija - Page 12 Empty Re: divljasvinjina kolekcija

Post by Aerialbot Fri May 02, 2014 2:45 pm

Ravage otkida [Jaguar postaje Jaguar - ne moze bolje Cool - najbolji Ravage ikad ],jedan od par koje bih dokupio za kolekciju

-Alternatori su gledano iz nekog ugla meni najbolja tj najprofesionalnija linija TF ikada

Naj mi je Mirage - Ford GT otkida,WRX su mi u u Robot modu zakon,Ravage-a sam planirao da kupim jos 2012 kada sam skupljao ovu liniju ali je uvek bio preskup,sada mu je pala cena zahvaljujuci mp histeriji
Aerialbot
Aerialbot
Administrator/clan nadzornog odbora

Broj poruka : 5360
Datum upisa : 2011-07-04
Godina : 37
Lokacija : Beograd

Back to top Go down

divljasvinjina kolekcija - Page 12 Empty Re: divljasvinjina kolekcija

Post by divljasvinja Fri May 02, 2014 3:44 pm

Jep, i meni se jako svidja koncept linije, i po puno toga su mi vise MP od MP-ova. U nekom mom idealnom svemiru, sve bi figure jedna prema drugoj bile u skali, i to bazirano na alt--modu.....i Alternatorsi su tome dosli najblize, i to jos s funkcionalnim interijerima.
jedino sta, eto, bot-modovi koji na ovaj nacin nastaju mi nisu bas spektakularni, i to upravo zbog ogranicenja koja su morala biti nametnuta konceptom.

Impreza vrh  u bot-modu, al mi u alt-modu malo pre-'civilan' auto, i transformacija me ubijala.
Forda nikad ne dograbih, ali izgleda kao nesto itekako vrijedno lova!!

Ovu bebicu digoh sasvim slucajno i neplanirano (posto je Wal-Mart exkluziv) tad kad je bio aktualan, u jednom ducanu s igrackama u Ljubljani...... Very Happy
divljasvinja
divljasvinja

Broj poruka : 1157
Datum upisa : 2013-02-24
Godina : 44
Lokacija : Zagreb

Back to top Go down

divljasvinjina kolekcija - Page 12 Empty Re: divljasvinjina kolekcija

Post by Aerialbot Fri May 02, 2014 4:32 pm

divljasvinja wrote:Jep, i meni se jako svidja koncept linije, i po puno toga su mi vise MP od MP-ova i

To i ja uvek govorim

Mali off

Sto se tice Impreze kao previse civilnog auta to mi se u pravom zivotu bas svidja,u taj koncept spada i Mitsubishi EVO

5-oro vrata,ne previse spojlera,hroma, slicnih zayebancija-gadgeta i fensi pizdarija - samo veliki spojler pozadi,dobre alufelne i 350+HP pod haubom i neki chiptunning - jedes Mecke i Audije od 100.000e bez problema


Edit

Dobar MASK  Very Happy
Aerialbot
Aerialbot
Administrator/clan nadzornog odbora

Broj poruka : 5360
Datum upisa : 2011-07-04
Godina : 37
Lokacija : Beograd

Back to top Go down

divljasvinjina kolekcija - Page 12 Empty Re: divljasvinjina kolekcija

Post by Danilko Fri May 02, 2014 7:56 pm

Mnogo jak taj Ravage! Totalno je drugaciji od ostalih, uzdravlje! Smile)
Danilko
Danilko
Ambasador

Broj poruka : 4373
Datum upisa : 2011-12-27
Godina : 36
Lokacija : Dubizzle

Back to top Go down

divljasvinjina kolekcija - Page 12 Empty Re: divljasvinjina kolekcija

Post by divljasvinja Fri May 02, 2014 9:18 pm

totalno, da...
zato mi i takve jedinstvene svari totalno odolijevaju vremenu i ostaju  pamcenju trajno.

@Aerialbot:
Cijenim, al ne vjerujem, da imam para za neku beshtiju od auta, da bih uzimao nesto tako 'civilno' a nabrijano do daske....zivotinja zakamuflirana u prosjecnom poznavaocu svakodnevan auto.
Vec nesto cemu i izgled prati sadrzaj...

Kad je bal, nek je bal. Smile
divljasvinja
divljasvinja

Broj poruka : 1157
Datum upisa : 2013-02-24
Godina : 44
Lokacija : Zagreb

Back to top Go down

divljasvinjina kolekcija - Page 12 Empty Re: divljasvinjina kolekcija

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 12 of 24 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 18 ... 24  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum