TransFans Srbija - Forum prvog i jedinog kluba ljubitelja Transformersa u Srbiji (a i šire!)
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

divljasvinjina kolekcija

+19
miljenko91
zecijauskas
tfikac
OPTIMUS_PRIME
Ivores
yy22
kaznove
ZelenoDjubreIzBoce
buzer
coa sensei
Razorclaw
g2k
Danilko
Cool Tables
Sammael
scan1
skubi
Aerialbot
divljasvinja
23 posters

Page 1 of 24 1, 2, 3 ... 12 ... 24  Next

Go down

divljasvinjina kolekcija Empty divljasvinjina kolekcija

Post by divljasvinja Sun Feb 24, 2013 8:55 pm

Bivsa kolekcija, tocnije.... :/
klik za link TU i pustiti da se ucita do kraja (jako image-heavy)


Silom prilika, bio sam prije kojih 2g prisiljen ne samo obustaviti sve sakupljacke aktivnosti, vec i krenuti u rasprodaju velikog dijela svega ( i ujedno prekinuti sve onlajn-aktivnosti vezane za igracke, jer sam bio upadao u neku jako cudnu vrst depresije)....i eto, situacija se do odredjene mjere promijenila, tako da mislim da je vrijeme za comeback Very Happy

Volim tu i tamo pogledati ove slike kao neku vrst keepsake-a, kako je to sve izgledalo u svojim skoro-pa-zlatnim danima (vec ih i tu jako puno fali), ali kad pogledam natrag, cak mi je nekako i drago da se sve tako odvilo....
Napustio me kompletisticki mentalitet (u tom ormaru ih je bilo nekoliko stotina, ne znam ni sam...PUNO vise nego sto izgleda na slikama). Od svega sto sam imao, probralo se najbolje od najboljeg i najdraze od najdrazeg , i kontam da je doslo vrijeme da se krene dalje u nove kolekcionarke avanture ......ovaj put na zdravim temeljima Wink
divljasvinja
divljasvinja

Broj poruka : 1157
Datum upisa : 2013-02-24
Godina : 44
Lokacija : Zagreb

Back to top Go down

divljasvinjina kolekcija Empty Re: divljasvinjina kolekcija

Post by Aerialbot Sun Feb 24, 2013 9:31 pm

Uf lepo , brojna kolekcija i veoma raznolika sto mi se veoma dopada...Sad je neka opsta moda da se skuplja 1 do 2 linije maximum

A inace veoma cudna prica oko prodaje dela kolekcije , ja sam bogami sredinom 90-ih prodao oko 70 G1 figura zbog cega mi danas dodje da se ubijem Smile al sam uspeo dobar deo toga da kupim ponovo tako da sam sad malo mirniji

Sve u svemu svaka cast na kolekciji i svakako nam je dobrodosao jos jedan ozbiljni kolekcionar
Aerialbot
Aerialbot
Administrator/clan nadzornog odbora

Broj poruka : 5360
Datum upisa : 2011-07-04
Godina : 36
Lokacija : Beograd

Back to top Go down

divljasvinjina kolekcija Empty Re: divljasvinjina kolekcija

Post by divljasvinja Sun Feb 24, 2013 11:20 pm

Da sad uslikam, vjeruj mi da ne bi bilo "svaka cast" ;p

Vidis, zanimljivo je da od svih sto sam i prodao, sad kad gledam natrag, ne postoji niti jedan kojeg bih opet kupovao......tako da ispada da se ta gomila plastike nesvjesno filtrirala i profilirala, jer sad totalno kuzim vizualne/funkcionalne poveznice i "recept" dobrog dijela ovih koji su ostali...

Sto se tice G1 figura, znam da je svetogrdje, al ja sam se poprilicno razocarao (glupa rijec, al ne nalazim bolju), kad sam ih nakon toliko puno godina opet uzeo u ruke... Kad sam bio mali, znacile su mi sve, i nakon 20 + godina mutne zelje i mutnih mastanja (poceo sam sakupljati tek kad sam poceo sam zaradjivati svoje novce) ocekivao sam identicnu fascinaciju.......koja se nije dogodila. Nakon sto mi je toliko novijih figura proslo kroz ruke, G1 su mi bili grozni. Tako da su otisli dalje...
Isto se desilo i sa starim mastersima, nije mi dolazilo u glavu kako sam mogao biti toliko zaludjen necim toliko izdeformiranim XD

Planiram sakupiti G1 Autobot carse, dodushe. Reda radi.
Ali nije zurba Smile
divljasvinja
divljasvinja

Broj poruka : 1157
Datum upisa : 2013-02-24
Godina : 44
Lokacija : Zagreb

Back to top Go down

divljasvinjina kolekcija Empty Re: divljasvinjina kolekcija

Post by skubi Sun Feb 24, 2013 11:22 pm

to ko ono kad smo bili kao UUUUUUUUAAAAAAAAAAUUUUU kakva grafika nid for spid prvi deo, i onda sad kad pogledash, kao vatafak Very Happy
skubi
skubi
Ambasador

Broj poruka : 3504
Datum upisa : 2011-12-27
Godina : 39
Lokacija : Akacija 29

http://www.carskirez.com

Back to top Go down

divljasvinjina kolekcija Empty Re: divljasvinjina kolekcija

Post by divljasvinja Sun Feb 24, 2013 11:27 pm

skubi wrote:to ko ono kad smo bili kao UUUUUUUUAAAAAAAAAAUUUUU kakva grafika nid for spid prvi deo, i onda sad kad pogledash, kao vatafak Very Happy

hehe, da Smile
Cuj, stare stvari imaju svoj sharm, to je neporecivo.
Ali da postoji bolje - postoji.
divljasvinja
divljasvinja

Broj poruka : 1157
Datum upisa : 2013-02-24
Godina : 44
Lokacija : Zagreb

Back to top Go down

divljasvinjina kolekcija Empty Re: divljasvinjina kolekcija

Post by divljasvinja Thu Feb 28, 2013 11:02 pm

KOLEKSHN HAJLAJC #1

Dakle...u ovom "segmentu" ovog threada tu bih htio predstaviti neke figure koje su meni iz ovog ili onog razloga posebno drage, a da se ne radi o CHUG-ovima, MP-ovima i slicnim relativno aktualnim stvarima o kojima svi znaju skoro sve.
Neke donekle marginalnije stvari, koje nisu toliko uobicajene, rasirene i sve-prisutne, a po meni zasluzuju svu hvalu.........pa ako vam se koji svidi, da nabavite i sebi po jednog Wink


Dakle, vecerasnji debitant u rubrici jest
OPTIMUS PRIME (RiD Super Class, 2001)

Tesko mogu opisati koliko volim ovu figuru...pa neka slike govore za sebe. Iako nisu ni priblizne in-hand filingu.

1) Alt-mod je masivan vatrogasni kamion sa zvukovima, svjetlima i rotirajucom platformom s vatrogasnim ljestvama, koje se i izvlace na dvostruku duzinu.divljasvinjina kolekcija Kamion1_zpsd8d95134

2) Prednji dio kamiona se odvaja, za simulaciju klasicnih Prime-ovih cab+trailer shema. Iako ima samo dva kotaca, genijalan detalj jest da Primeov pistolj ima u sebi mali kotacic s osovinom. Kad se umetne naprijed (u jedno od mogucih spremista u alt-modu), prednji dio kamiona postaje sasvim stabilna trokolica:

divljasvinjina kolekcija Kamion3_zps8ed3d9e0

3) Transformacija. Naravno, straznji dio u neku vrst baze/naoruzanog repair-bay-a, a prednji u savseno pozabilnog robota:

divljasvinjina kolekcija Transf1_zpsfb9a8df2

4) Dijelovi "baze" mogu se otkopcati i zakaciti na Primea za neki polu-super-mod. Sluzbeni. Meni se ne svidja bas, jer ostavlja ostatak baze neupotrebljivim:

divljasvinjina kolekcija Transf2_zps72c8e7f7

5) Na kraju ono najvise cool - kompletna baza/trailer se da raskomadati i doslovce "obuci" na Prime-a, za po mom misljenu jedan od najboljih super-modova u povijesti TF-a, koji jos kao dodatni bonus nevjerojatno estetski korespondira s alt-modom i onim sto prestavlja. Vatrogasno vozilo u masivnog vatrogasca:
divljasvinjina kolekcija Superrobot1_zps7b8786b9

6) ...i sto je najludje od svega, buduci da je artikulacija "unutarnjeg" Primea ostala kompletno nesputana, i super mod je vrhunski pozabilan:
divljasvinjina kolekcija Superrobot2_zpsf262dc74


Da mi kuca gori, ovaj bad boy je jedna od prvih stvari po koje bih otrcao.

..i sto je jos lusje od najludjeg, ni to nije sve u pogledu ove figure i onog sto moze! Nastavak iduci put Wink
divljasvinja
divljasvinja

Broj poruka : 1157
Datum upisa : 2013-02-24
Godina : 44
Lokacija : Zagreb

Back to top Go down

divljasvinjina kolekcija Empty Re: divljasvinjina kolekcija

Post by skubi Thu Feb 28, 2013 11:05 pm

KOLKO DOBRA FIGURA, kolko prespavana figura, sjajno!
skubi
skubi
Ambasador

Broj poruka : 3504
Datum upisa : 2011-12-27
Godina : 39
Lokacija : Akacija 29

http://www.carskirez.com

Back to top Go down

divljasvinjina kolekcija Empty Re: divljasvinjina kolekcija

Post by Aerialbot Thu Feb 28, 2013 11:16 pm

Sto @Skubi kaze - mnogo dobra i prespavana figura [malo su se i meni smucile non stop jedne te iste price o CHUG,MP i ostalim modernim figurama]

Odlicna ideja za temu i pomalo zaboravljene a mnogo dobre figure
Aerialbot
Aerialbot
Administrator/clan nadzornog odbora

Broj poruka : 5360
Datum upisa : 2011-07-04
Godina : 36
Lokacija : Beograd

Back to top Go down

divljasvinjina kolekcija Empty Re: divljasvinjina kolekcija

Post by scan1 Thu Feb 28, 2013 11:24 pm

Super Optimus. I vredan.

$120 na BBTS-u polovnjak.
scan1
scan1
Član kluba

Broj poruka : 2389
Datum upisa : 2011-12-27
Godina : 40
Lokacija : Niš

Back to top Go down

divljasvinjina kolekcija Empty Re: divljasvinjina kolekcija

Post by divljasvinja Thu Feb 28, 2013 11:39 pm

Prokleto impresivan gad, da Smile

RiD/Car Robots je dosta zanimljiva linija u ovom pogledu - bilo je unutra zbilja svega i svaceg, svakakvog krsha i ripejntova svih serija do tad, od G1 do Beast Machinesa.
...ali ono malo moldova koji su novo-napravljeni bas za RiD su uglavnom (meni) fantasticni.

Koliko ja znam, zadnja (ne-kolekcionarska) linija koja je koristila prave gume na kotacima i vakuum-metalizirane felge. Smile
divljasvinja
divljasvinja

Broj poruka : 1157
Datum upisa : 2013-02-24
Godina : 44
Lokacija : Zagreb

Back to top Go down

divljasvinjina kolekcija Empty Re: divljasvinjina kolekcija

Post by Aerialbot Thu Feb 28, 2013 11:47 pm

Alternatori su imali prave gume Very Happy ali oni su cisto kolekcionarska linija

U toj RiD liniji smo kao klub suplji ko supalj zub , mislim da imamo svega 2-3 komada

Meni je ipak naj RiD Scourge ... ima ga @Razorclaw [imas slike u njegovoj kolekciji pa pogledaj - Car Robots verzija]
Aerialbot
Aerialbot
Administrator/clan nadzornog odbora

Broj poruka : 5360
Datum upisa : 2011-07-04
Godina : 36
Lokacija : Beograd

Back to top Go down

divljasvinjina kolekcija Empty Re: divljasvinjina kolekcija

Post by divljasvinja Thu Feb 28, 2013 11:51 pm

ucio sam vec Scourge-a, ne boj se Wink

..i bez briga, ja sam i vise nego dobro pokriven sto se tice RiD-a (iz razloga gore navedenog, volim iskopat dragulj u hrpi krsha), pa cu onda fino "obraditi" figure tu da svi vidite.
For jor vjuing plezhr Wink

EDIT - "uocio"-
ngh.
divljasvinja
divljasvinja

Broj poruka : 1157
Datum upisa : 2013-02-24
Godina : 44
Lokacija : Zagreb

Back to top Go down

divljasvinjina kolekcija Empty Re: divljasvinjina kolekcija

Post by Sammael Fri Mar 01, 2013 12:05 am

RiD Optimus je zaista odličan kao figura. Mogao je da se nabavi kod nas za neke velike pare (čitaj preko 100 maraka/evra, šta je već tada bilo), ali je meni ta cena delovala potpuno sumanuto obzirom na to da je kvalitet plastike kroz kutiju izgledao blago rečeno užasno (lošije od BW figura koje su po meni bile 3 klase ispod G1 figura po tom pitanju).

Naravno, da sam znao da će Hasbro/Takara desetak godina kasnije da proizvodi plastiku goru od KO figura, ćapio bih ga bez obzira na cenu...
Sammael
Sammael
Overlord of Destruction (Admin)

Broj poruka : 4856
Datum upisa : 2011-07-03
Godina : 44
Lokacija : Venal Fortress, Gray Waste of Hades

Back to top Go down

divljasvinjina kolekcija Empty Re: divljasvinjina kolekcija

Post by divljasvinja Fri Mar 01, 2013 12:16 am

plastika je definitivno losija/slabija nego npr.G1, da.....nesto stvarno fizicki, a nesto na temelju opticke varke - ima puno velikih ravnih ploha i nekih evidentno supljih elemenata, tako da izgleda puno krhkije nego sto jest.
I ja sam imao isti filing kad sam ga prvi put vidio.

Iako, u usporedbi s danasnjom plastikom, ovo je pancirna figura Smile
divljasvinja
divljasvinja

Broj poruka : 1157
Datum upisa : 2013-02-24
Godina : 44
Lokacija : Zagreb

Back to top Go down

divljasvinjina kolekcija Empty Re: divljasvinjina kolekcija

Post by Cool Tables Fri Mar 01, 2013 8:33 am

Super je figura,pogotovo zato što se meni velike figure najdraže.
Super ideja za predstavljanje figura
Cool Tables
Cool Tables
Član kluba

Broj poruka : 864
Datum upisa : 2011-12-29
Godina : 41
Lokacija : Zagreb

Back to top Go down

divljasvinjina kolekcija Empty Re: divljasvinjina kolekcija

Post by divljasvinja Fri Mar 01, 2013 9:34 am

Da nastavim s pricom od jucer tamo gdje je stala, ovo je

KOLEKSHN HAJLAJC #2

U RiD svemiru/kontinjuitiju (koji je nevezan uz ikakvu drugu TF seriju, stoji sam kao crna ovca...srecom! Very Happy ), Optimus Prime ima brata.
Doslovnog brata.

Gospodin se zove
ULTRA MAGNUS (RiD Super Class, 2001)

1) Alt-mod je dzinovski transportni kamion koji predobro izgleda, i u stanju je bez problema ukrcati 3 deluxe auta (jedan dolje, dva gore). Straznja rampa se otvara, i gornji dio platforme spusta kao na pravom nosacu automobila, kako bi se mogli ukrcati. Nije mi ih se dalo vaditi, ybg Very Happy
Ovo cudo naprijed ne Magnusov transformabilni top/oruzje/cudo koji se u ovom obliku moze montirati ili tu naprijed, ili otraga, ili skinuti. Ako stoji naprijed, ne smeta ni najmanje ukrcanom deluxe auticu, cija se njuska podvuce ispod topa.
Kao i na ostalim originalnim RiD-moldovima, gume su prave i felge metalizirane.
divljasvinjina kolekcija Magnuskam_zps4c5059bc

2) Prednji dio se odvaja, i postaje zaseban manji kamion. Fora detalj su jet-boosteri sa straznje strane (koji ga, pretpostavljeno, cine JAKO brzim kamionom, i koje, naravno, nisam uslikao). Ono sto se isto tako ne vidi dobro jest Ultra Magnusov prednji kraj/kabina, s 2 gatling-topica ispod shajbe i ogromnim pozlacenim Autobot-simbolom.
Za razliku od Optimusa Prime-a gore, prednji komad ("cab") nije (samo)dovoljan za transformaciju u robota.

divljasvinjina kolekcija Magnuskam2_zps2e9d3e14

3)...posto straznji dio postaju noge robot-moda. Koji je MASIVAN.

divljasvinjina kolekcija Magnusrobot_zps30da5a4a

Sad, robot-mod je TOTALNO suprotan onome sto trazim kod TF-figura. Nezgrapan je, dosta disproporcionalan i komadi vozila vise posvuda....ali mi je jednako tako strasno impresivan Smile
Svi komadi vozila su dobro uklopljeni u neki generalni "anime" look - kamionovi jet-boosteri zavrse na ledjima (gdje i trebaju), rampa postaje neka vrsta krila, a kompletan straznji komad kamiona ogromne, suplje ali i poprilicno efikasne noge, koje sasvim uredno podnose ovu izrazito "top-heavy" figuru. U boostere dolaze i baterije za razne zvukove, sto potencijalno dodaje jos tezine tamo gdje je vec ima previse.

Zanimljiv detalj je Magnusovo oruzje, koje ima 3 moda: ovisno koja pljuca gleda naprijed (jedna je velika cijev, druga je vise malih u gatling-stilu), drukciji trokutasti komad (vidljiv na prvoj slici) gleda prema samoj figuri.....i posto se oruzje ustekava u torzo samog Magnusa ispod ruke (napaja se direktno iz njegove energije, kao), "peg"-ovi na tom trokutastom dijelu su okrugli s jedne strane i cetvrtasti s druge, i jedan se moze ustekati samo ispod lijeve ruke, drugi ispod desne. Sto, naravno, mijenja zvucne efekte ovisno o vrsti pljuce.
Dodatno, oruzje se moze dovesti u "full power" konfiguraciju, gdje obje pljuce plus ovaj plavi dio s raketama gledaju naprijed (slicno kao na kamionu), i ustekava se ispod obje ruke za efekt #3.

...and last-but-not-the-least: u crtanoj seriji (koja je pre-retardirana i preporucam je samo zadrtim japanofilima i mazohistima), Ultra Magnus je mrki free-lancer koji izrazito prezire svog brata, jer mu strasno zavidi na cinjenici da je Optimusu dodijeljen Matrix umjesto njemu - evidentno vecem i mocnijem bez ikakve potrebe za super-modom.
Zbog tog dolazi na zemlju, kako bi se prislno spojio s Optimusom, zaposjeo ga i uzeo moc Matrix-a za sebe.

Medjutim, rezultat toga je vrlo neocekivan - niti Magnus niti Optimus, vec netko treci:

OMEGA PRIME

U maniri Optimusa i njegovog super-moda, Magnus se razbije na 5 dijelova i "obuce" na Optimusa
Vrhovni zapovjednik Autobota u RiD-u, dakle, nije Optimus Prime, vec potpuno nova gestalt-persona, i jedan od najmocnijih Transformersa ikad - prema "stat"-ovima, samo "rank" mu iznosi (10), a SVE ostalo je (???). Nemjerljivo Smile

divljasvinjina kolekcija Omega1_zps12b24123


Figura je MASIVNA, izgleda nevjerojatno mocno i impresivno, i redovito izaziva "uuuuuu majketi, ko ti je ovaj?!?" komentare kad stoji na polici. Optimusova artikulacija (kao i u njegovom vlastitom super-modu) je i dalje neometana, ali Omega je JAKO "top-heavy", tako da je raspon poza relativno ogranicen. Kad "stoji" mirno, izrazito je stabilan. Magnusovi zvucni efekti sad postaju Omegini, plus mu svijetle oci dok govori.
Mala zamjerka jest vizualne prirode - sad ima 3 osnovne boje umjesto 2 (pojavljuje se Magnusova plava)....sto ne bi bio problem da se radi o "normalnom" kombajneru - Omega ni najmanje ne izgleda kao kombajner, vec kao super-mod robot Smile

Sluzbeno, Optimusova "baza" ostaje sa strane kako jest......ali ako bas zelite, da se raskomadati i okaciti po Omegi na nekoliko razlicitih nacina...vizualno mozda impresivnih, ali ipak upitne stabilnosti:

divljasvinjina kolekcija Omega2_zps9fe9bd36


Eto......nastavak uskoro Wink
divljasvinja
divljasvinja

Broj poruka : 1157
Datum upisa : 2013-02-24
Godina : 44
Lokacija : Zagreb

Back to top Go down

divljasvinjina kolekcija Empty Re: divljasvinjina kolekcija

Post by Aerialbot Fri Mar 01, 2013 7:37 pm

Lepe slike , tj slikovni review....volim i ja to da radim , samo ti si cini mi se mnogo opsirniji sto se tice teksta Very Happy , ako ako samo napred

I da , ako ti se ikad smuce ti RiD-ovi samo javni Wink
Aerialbot
Aerialbot
Administrator/clan nadzornog odbora

Broj poruka : 5360
Datum upisa : 2011-07-04
Godina : 36
Lokacija : Beograd

Back to top Go down

divljasvinjina kolekcija Empty Re: divljasvinjina kolekcija

Post by divljasvinja Fri Mar 01, 2013 8:46 pm

Ae, poznat sam po tome da od najdebilnije gluposti napravim esej bez da uopce primijetim...horoskop, valjda Smile
Drago mi je da ti se svidja......bile bi slike puno bolje a imam normalniju rasvjetu, ovako je sve mutno i bezze, i puno ruznije nego u svarnosti.
A blic/flash mrzim jos i vise..... Very Happy

....i sumnjam da ce mi se tako skoro smuchiti (ako i ikad), ali imam na umu ;p
divljasvinja
divljasvinja

Broj poruka : 1157
Datum upisa : 2013-02-24
Godina : 44
Lokacija : Zagreb

Back to top Go down

divljasvinjina kolekcija Empty Re: divljasvinjina kolekcija

Post by Danilko Fri Mar 01, 2013 8:50 pm

Auuu sine, odlican "During the war" posle duzeg duzeg vremena! Smile (taj nacin dugog izlaganja kod nas u drustvu poznat pod tim imenom ) Samo tako nastavi, nisam ljubitelj, ali strava je videti nesto "novo" na forumu Smile
Danilko
Danilko
Ambasador

Broj poruka : 4373
Datum upisa : 2011-12-27
Godina : 36
Lokacija : Dubizzle

Back to top Go down

divljasvinjina kolekcija Empty Re: divljasvinjina kolekcija

Post by skubi Fri Mar 01, 2013 10:09 pm

rariteti strogo!
skubi
skubi
Ambasador

Broj poruka : 3504
Datum upisa : 2011-12-27
Godina : 39
Lokacija : Akacija 29

http://www.carskirez.com

Back to top Go down

divljasvinjina kolekcija Empty Re: divljasvinjina kolekcija

Post by divljasvinja Sat Mar 02, 2013 6:00 pm

A cuj.....imam i ja itekako CHUG-ova i takvih stvari, ali o njima svi znaju vise-manje sve. Pa nema bas smisla puno govoriti
Vidio sam da ove stvari nema skoro nitko, pa rekoh da ih malko priblizim......jer su poprilicno nepravedno zapostavljene. Smile

Dakle.....kao figura, Magnus je vrlo dobar, ali meni ni priblizno kao Optimus gore. Alt-mod je predobar, izgleda strasno mocno s onim velikim plugom/ralicom s prednje strane, kao da prolazi kroz bilo kakve zidove bez problema. Bot-mod je donekle manjkav, disproporcionalan i ostalo.......ali ionako mu je glavna funkcija u (glupoj) seriji da bude 'magic mushroom' za Optimusa.

..tako da, obzirom da su morali osmisliti sve na nacin da uguraju tu jos jednu dodatnu (i poprilicno radikalnu) transformaciju, po tom pitanju funkcionira i perfektno.

Ako netko ima Optimusa, Magnus je definitivna preporuka.
divljasvinja
divljasvinja

Broj poruka : 1157
Datum upisa : 2013-02-24
Godina : 44
Lokacija : Zagreb

Back to top Go down

divljasvinjina kolekcija Empty Re: divljasvinjina kolekcija

Post by Danilko Sat Mar 02, 2013 6:03 pm

Samo nastavi sa ovakvim postovima! Prijatno osvezenje na forumu Smile
Danilko
Danilko
Ambasador

Broj poruka : 4373
Datum upisa : 2011-12-27
Godina : 36
Lokacija : Dubizzle

Back to top Go down

divljasvinjina kolekcija Empty Re: divljasvinjina kolekcija

Post by divljasvinja Sat Mar 02, 2013 7:45 pm

uuuu, Rail Racer! TO obaveno predstavi, on mi je jedan od 'svetih gralova' koje nikako da ubodem!!!!

u medjuvremenu, dok se smislite hoce li biti nove teme (iskreno, mislim da ovo moze ostati tu, posto nisu review-ovi vec polu-sentimentalno isticanje.....), ovo je

KOLEKSHN HAJLAJC #3
koji cine tzv. 'Autobot Brothers':

X-BRAWN

- Mercedesov SUV, najstariji brat. Kaubojski tip. Tvrd i otporan, sklon ekstermnin voznjama i bliskoj borbi. Najsnazniji od trojice
PROWL- policijski Lamborghini Diablo, srednji brat. Opterecen zakonima i pravilima, totalni 'by-the-book' lik. Najinteligentniji od trojice
SIDE BURN - Dodge Viper, poremeceni najmladji brat. Nepromisljen i nagao, ne kuzi da zemaljska vozila nisu ziva. Najbrzi od trojice.
divljasvinjina kolekcija Carbrot1_zps4de50eee

Naravno, svi RiD Deluxe Class, 2001.

Dakle, during the war..... Very Happy
Ova trojica mi zauzimaju totalno posebno mjesto. Nakon TOLIKO "prokletih" godina Beast Ere (s kojom sad odbijao imati ikakvog doticaja - i bio sam TOLIKO u krivu da to rijeci ne mogu opisati....ali to je materijal za drugu temu), pojavio se RiD. Odjedamput, Transformersi su opet postali realna, zemaljska svakodnevna vozila. Ono sto su meni u glavi uvijek bili i sto su trebali biti.
...i to KAKVA vozila!

Osmisljeni na temelju inzenjeringa poteklog iz Beast Ere (ponajvise BW Neo-a, s kraja 90-tih), bili su prepuni ball-joint-ova, savrseno pokretni i pozabilni, bas kao i sve zvijeri godinama prije...ali bili su AUTI.
PRAVI auti. I toliko drukciji od svega do tad!
Mojoj sreci nije bilo kraja Smile

divljasvinjina kolekcija Carbrot2_zps7de72c65

Robot modovi su mi totalno odlicni i prepuni karaktera!
X-Brawn-ov izgled odishe snagom, ima velike noge i dzinovsku lijevu ruku + shaku, i zaista izgleda kao da je u stanju njom oboriti nekog 5 puta veceg od sebe!
Prowl-ov bot mod mi je apsolutno savrsen i super-elegantan. Shiroka ramena i vrata koja zavrse na bedrima (poput nekog bedrenog oklopa/suknje) daju mu samurajski izgled. Transformacija je pre-zabavna, i zaista ne kuzim zasto njegova shema transformacije nikad nije kasnije vise iskoristena.
Side Burn je bazicno shell-former (kojih nisam preveliki fan), s jako malo automobila inkorporirano u bot-mod. ....ali mi je je svejedno jako drag - i kao kuriozitet (jedan od jako rijetkih auta shellformera), i kao jedan od najpokretnijih i najpozabilnijih figura koje sam IKAD imao u rukama.




Sad, postoji i re-koloracija ove trojice (sa "super" prefiksom dodanim ispred imena i gdje svakom njegov najjaci "stat" postaje (???) iliti nemjerljiv.
Po mom misljenju, puno bolje izgledaju nego ova trojica, ali odlucio zam zadrzati ove jer od 'super'-a vise nemam komplet od 3.

Naime, prije kojih 4-5 god imao sam nenormalno ogavnu svadju sa zhenom (jednu od najgorih ikad), i u jednoj tocki toga svega skrenulo je u vode gdje je tvrdila da su mi ova sranja bitnija nego ona (iako je krenulo oko neceg sasvim drukcijeg)
...i tako, posto nikakve rijeci nisu palile koliko god se trudio, u napadaju bijesa sam rastvorio ormar, zgrabio najblizu figuru - koja je bila nesretni RiD Super Prowl - i golim rukama ga skrshio u paramparchad, njoj pred ocima.

Ocito je bilo itekako efektno, posto se ista tema nikad nije vise ponovila, sve do dana danasnjeg Very Happy

Suzdrzao sam se od nabavljanja novog neko vrijeme (simbolike radi, a i jer ne bi bilo smisla), i to vrijeme se previse oduzilo..........i sad nedavno,
povodom redukcije kolekcije, odlucio sam da niti necu.
(kako god bilo, imate dvojicu u mojem odjeljku 'Pijace', pa eto....Smile
Armada, koja je uslijedila NAKON, bila je u usporedbi s ovom ekipom - sto se tice samog inzenjeringa - povratak u kameno doba. Sto se tice 'play value'-a, to je vec druga prica.

e, i moja kolekcija je prvi post na prvoj strani tu......sad ce i u sig, cim skopcam kako Very Happy
divljasvinja
divljasvinja

Broj poruka : 1157
Datum upisa : 2013-02-24
Godina : 44
Lokacija : Zagreb

Back to top Go down

divljasvinjina kolekcija Empty Re: divljasvinjina kolekcija

Post by Aerialbot Sat Mar 02, 2013 9:34 pm

Sve je odlicno,tema ostaje,nema potrebe za novom Very Happy

Takodje na svojoj temi mozes da radis sta god hoces i kako god hoces

Samo stavi info u signature i to je to Wink

Zadnji post fenomenalan
Aerialbot
Aerialbot
Administrator/clan nadzornog odbora

Broj poruka : 5360
Datum upisa : 2011-07-04
Godina : 36
Lokacija : Beograd

Back to top Go down

divljasvinjina kolekcija Empty Re: divljasvinjina kolekcija

Post by divljasvinja Sun Mar 03, 2013 11:44 pm

stavljeno u sig, al nema niceg, hmm....valjda mu treba vremena da apdejta :/

Uglavnom, dok se to rijeshi (a i dok imam mrvu vremena prije nego mi ne stignu punica i punac na par dana, pa da ne ispadnem jos veci frik nego sta misle da jesam), evo

KOLEKSHN HAJLAJC #4

..kojeg cini Autobot Build Team.
I dalje iz RiD-a, jer ih nitko evidentno nema.... mali dah svjezhine Very Happy

Dakle, ekipu chini skupina inzenjera i graditelja odgovornih za ultra-vazhni 'Global Space Bridge' i sve ostale strukture koje Autobot koriste na Zemlji u ) blesavom) crtichu. Oni su:
WEDGE - narancasti buldozher. Glavni arhitekt i vodja ekipe. I debelo najmladji i najneiskusniji, koji je opterecen kompleksom manje vrijednosti i stalno nepromisljeno srlja u bitke, iako nije ratnik, pa redovito ispushi. I kojeg ostali slijede ko najgori fanboy-evi. Da, ne kuzim ni ja logiku. Smile
GRIMLOCK - zeleni bager. Second-in-command, stari veteran i takticar Build Team-a.
HEAVY LOAD - zhuti kamion. Najsnazniji od cetvorice, strucnjak za blisku borbu. Wedge-ov mentor i savjetnik.
HIGHTOWER - crvena dizalica. Vrhunski snajper, Wedge-ov tjelohranitelj.

Svi RiD Deluxe Class, 2001.

divljasvinjina kolekcija Buildteam1_zps95674048

Svi alt-modovi su gradjevinska vozila, u donekle "super deformed" proporcijama. Bolje receno, kao gradjevinska vozila-igracke. Ali svejedno sasvim funkcionalni i zabavni. Smile

divljasvinjina kolekcija Buildteam2_zps154edf7d

Bot-modovi su slicna prica - sasvim pokretni, ali jednostavni, kockasti, i pomalo cudnih i nespretnih proporcija. Ali isto kao i alt-modovi - zabavni. Smile
Heavy load je naoruzan svojim kamionskim 'sandukom', koji postaje neka vrsta shkara, i "oruzje" je poprilicno nespretno i tesko. Srecom, da se ukopchati na ledja i maknuti s puta.
Hightower, koji s Heavy Loadom dijeli transformcijsku shemu, mi je mozda najbolji od sve cetvorice - kabina dizalice koja mu ostaje na ledjima kao neki "backpack" poprilicno uravnotezuje cijelu figuru. Plus, kran se razvija u masivnu pljucu, ni vise ni manje ego bacac plamena (tako prikladno za jednog snajpera! XD)
Grimlock stoji najvishe od svih, i iz ruke bagera izlazi neka stvar sta je pretvara u skare/pincetu/stovec...koju Grimlock ne moze drzati, nego ustekati na ledja. Dodatno, ruke mu imaju neke JAKO cudne zglobove, ne (p)okrecu se ni priblizno kao ljudske.
Wedge je super-simpa. I definitvno jedan od najmanjih deluxe-ova IKAD. Smile

E, sad...ekipa izgleda ultra-jednostavno...ali sakriva STRASNO kompliciran inzenjering. I do sada jedisntven u povijesti TF-a. Kombiniraju se, da...i to na jako bizaran nacin! I u jednog IZRAZITO funky.looking combinera Very Happy
Iz svakog izbije van jedan "pipak" koji se spoji s onima ostalih, trokutna kombinacija tri spojena robota se rotira u zraku pod anime efektima dok se ne izabere adekvatna konfiguracija, i onda se Wedge (kao vodja) usteka na centralni spoj!
divljasvinjina kolekcija Landfill0_zps40e674f1

...a konfiguracije (i nijhova imena) se odredjuju na temelju toga koji od trojice formira torzo + ruke, i cije "vrline" gestalt LANDFILL poprima u borbi. Navodno, posto logika opet pushi tu Smile
Prvo imamo "Typhoon Mode" , s Heavy Loadom gore. Mod za maksimalnu ofenzivnu snagu:
divljasvinjina kolekcija Landfill3_zps65f320db

Smijte se, ali ovo cudo se da pozirati. Ima savreno funkcionalne kukove, i koljena (ukljucujuci swivele), i vrlo pokretne ruke.
I da, Grimlock cini KATASTROFA nogu. Samo bager kao takav, bez ikakve transformacije osim ispruzenog pipka.
Isto kao i u"Cyclone Mode"-u, (s Hightowerom gore) koji (kao) sluzi za rastur u bliskoj borbi.
divljasvinjina kolekcija Landfill2_zps787aa1b2

Jedini preostali (i iole normalan mod) jest "Hurricane Mode", s Grimlockom gore,koji je kao naj-uravntozeniji. I najcesce koristen.
Heavy Load i Hightower, kako je spomenuto, dijele istu shemu transformacije, tako da se dobije bar neka doza simetrije u ovom vizualnom dzumbusu:

divljasvinjina kolekcija Landfill1_zps27cf86ab

Najpozabilniji je od svih, i najnormalnije-izgledajuc, koliko je moguce . E i zaboravih spomenuti - Landfill-ova glava ima ima u sebi oblikovno inkorporirane elemente sva 4 vozila koja ga sastavljaju..sto je fini touch Smile

Moldovi su iskoristeni jos dvaput (cini mi se)..za (mislim) CHUG (mislim) Devastatora (bilo je nesto zeleno i ljubicasto), i prije toga odmah u RiD-u, kad su iova cetvorica izasli u Walmart-ovom gift-setu, u uniformnoj zhutoj boji...sto pretpostavljam da unosi malo reda tu.
Sudbina je htjela da nikad ne saznam, posto je to bila prva eBay aukcija za koju me lik za/@bo i pobjego s mojim novcima, a ja nisam mogao nista jer je to bilo doba prije PayPal-a - doba placanja keshom u kuverti i slicnih kaubojskih metoda, na koje se nisi mogao zhaliti ako nesto podje krivo. Zanimljivo, i jedina za koje nisam dobio pare nazad. Pa sam je uzeo kao znak. Smile

....i eto, sto reci za kraj?
Kako bi Ameri politicki korektno rekli, "aesthetically challenged", ali funkcionalan. Ili mozda ne (bukvalno) toliko, posto Wedge ima potpunu mentalnu kontrolu nad gestaltom, sto cini Landfilla izrazito sranje-ratnikom kojem nerijetko shutaju dupe i najimbecilniji minijonsi Sila zla.

U svakom slucaju, vrlo interesantan i funky dodatak svakoj kolekciji Smile

..i to bi bilo to.
divljasvinja
divljasvinja

Broj poruka : 1157
Datum upisa : 2013-02-24
Godina : 44
Lokacija : Zagreb

Back to top Go down

divljasvinjina kolekcija Empty Re: divljasvinjina kolekcija

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 24 1, 2, 3 ... 12 ... 24  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum