TransFans Srbija - Forum prvog i jedinog kluba ljubitelja Transformersa u Srbiji (a i šire!)
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Deo moje kolekcije

+9
Danilko
zecijauskas
alenpoison
kelebrimbor
Aerialbot
Sammael
tfikac
buzer
kaznove
13 posters

Page 3 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Deo moje kolekcije - Page 3 Empty Re: Deo moje kolekcije

Post by kaznove Sat Apr 22, 2017 5:25 pm

Ozbiljna lista i prilicno jedinstvena medju nama ovde, kakvi su ti utisci o EVI i tom Not Toysu, meni nesto bas ne lezi ta estetika njegova, nesto su ga stilizovali ali za moje ukus u pogresnom smeru Smile
kaznove
kaznove
Predsednik kluba

Broj poruka : 3495
Datum upisa : 2011-12-27
Godina : 38
Lokacija : Beograd

Back to top Go down

Deo moje kolekcije - Page 3 Empty Re: Deo moje kolekcije

Post by The Flash Sat Apr 22, 2017 5:47 pm

Eva mi je kao varijanta kamiona najbolje estetski uradjen OP.Hot Toys je najdetaljniji-steta je sto se ne transformise.....


Last edited by The Flash on Sat Apr 22, 2017 6:00 pm; edited 1 time in total (Reason for editing : U 99 % ovoga se slayem sa njima.....u Vezi HT OP.)
The Flash
The Flash

Broj poruka : 127
Datum upisa : 2016-07-25
Godina : 46
Lokacija : Zrenjanin

Back to top Go down

Deo moje kolekcije - Page 3 Empty Re: Deo moje kolekcije

Post by The Flash Sat Apr 29, 2017 3:41 pm

X-Transbots APOLLYON (Masterpiece Megatron)Deo moje kolekcije - Page 3 20170434
Deo moje kolekcije - Page 3 20170433

Deo moje kolekcije - Page 3 20170432

Deo moje kolekcije - Page 3 20170430

Deo moje kolekcije - Page 3 20170431
Deo moje kolekcije - Page 3 20170429


Moj prvi 3rd party,malo je reci da sam odusevljen nadaleko cuvenim  Apollyon-om....Necu preterati,ako kazem da je u nekim detaljima bolji od MP 36-Boja i ledja......
The Flash
The Flash

Broj poruka : 127
Datum upisa : 2016-07-25
Godina : 46
Lokacija : Zrenjanin

Back to top Go down

Deo moje kolekcije - Page 3 Empty Re: Deo moje kolekcije

Post by Sammael Sat Apr 29, 2017 7:59 pm

Kriminalno loša glava i preširoki kukovi ubijaju figuru, nažalost. Mislim da mu je i pozabilnost dramatično manja nego MP-36.
Sammael
Sammael
Overlord of Destruction (Admin)

Broj poruka : 4856
Datum upisa : 2011-07-03
Godina : 44
Lokacija : Venal Fortress, Gray Waste of Hades

Back to top Go down

Deo moje kolekcije - Page 3 Empty Odgovor

Post by The Flash Sun Apr 30, 2017 12:04 am

Sammael wrote:Kriminalno loša glava i preširoki kukovi ubijaju figuru, nažalost. Mislim da mu je i pozabilnost dramatično manja nego MP-36.
Mislim da je iluzorno porediti figuru sa najboljim MP ikada-ili bar sa jednim od najboljih- MP 36.....Ali nazalost 1/3 zvanicnih MP  figura ne zasluzuje taj naziv i nemoze da primirise nekim 3rd party figurama.....
The Flash
The Flash

Broj poruka : 127
Datum upisa : 2016-07-25
Godina : 46
Lokacija : Zrenjanin

Back to top Go down

Deo moje kolekcije - Page 3 Empty Re: Deo moje kolekcije

Post by Sammael Sun Apr 30, 2017 12:06 am

Pa, recimo da se ne bih složio s time, do sada nijedna 3p figura nije uspela da ubode MP estetiku 100%.
Sammael
Sammael
Overlord of Destruction (Admin)

Broj poruka : 4856
Datum upisa : 2011-07-03
Godina : 44
Lokacija : Venal Fortress, Gray Waste of Hades

Back to top Go down

Deo moje kolekcije - Page 3 Empty Re: Deo moje kolekcije

Post by The Flash Sun Apr 30, 2017 12:13 am

Mp-29 Shockwave mi je katastrofalno losa figura,koju sam drzao u ruci i nisam mogao da verujem,da su tako lose uradili,jednog od top 5 ,meni omiljenih likova.....Ovo je samo primer,ali postujem suprotno razmisljanje i ukuse.....Ima nas razlicitih..... Smile Vazno je da se svi dobro zabavljamo u ovom hobiju.....
The Flash
The Flash

Broj poruka : 127
Datum upisa : 2016-07-25
Godina : 46
Lokacija : Zrenjanin

Back to top Go down

Deo moje kolekcije - Page 3 Empty Re: Deo moje kolekcije

Post by Sammael Sun Apr 30, 2017 12:20 am

Ok, ali da li to znači da su 3rd party Shockwave figure koje su skalirane mimo svih skala i estetski od struka na dole ni najmanje ne liče na animirani model Shockwave-a bolje od njega samo jer su natrpane diecastom? Da ne kažem da je inženjering MP-29 daleko ozbiljniji...

Ne sporim da je MP-29 mogao biti bolji, ali ne mislim da su 3p verzije objektivno bolje od njega. Veće, da. Više farbe, da. Diecast, da. Ali estetski slabije, inženjerski lošije rešene.
Sammael
Sammael
Overlord of Destruction (Admin)

Broj poruka : 4856
Datum upisa : 2011-07-03
Godina : 44
Lokacija : Venal Fortress, Gray Waste of Hades

Back to top Go down

Deo moje kolekcije - Page 3 Empty Re: Deo moje kolekcije

Post by Aerialbot Sun Apr 30, 2017 12:31 am

Sammael wrote:Ne sporim da je MP-29 mogao biti bolji, ali ne mislim da su 3p verzije objektivno bolje od njega. Veće, da. Više farbe, da. Diecast, da. Ali estetski slabije, inženjerski lošije rešene.

To je to
Aerialbot
Aerialbot
Administrator/clan nadzornog odbora

Broj poruka : 5360
Datum upisa : 2011-07-04
Godina : 37
Lokacija : Beograd

Back to top Go down

Deo moje kolekcije - Page 3 Empty Re: Deo moje kolekcije

Post by kaznove Sun Apr 30, 2017 12:39 am

Sve je to ok, ali ne umanjuje cinjenicu da je mp shock (meni bar) bio veliko razocarenje u odnosu na ocekivanja..uz tracksa najvece do sada i to samo zato sto su hteli da uscare i uzmu maks kintu posto nema bas repaintova i to se bas vidi..pogotovo kada ti dodje megatron sad ili tako neki mp..kada ih stavis jedno pored drugog kao dve odvojene linije.

Mold je dobar bolji od bilo cega na trzistu i stvarno je pogodjen naravno, ali ostaje zal. Mada sam ubedjen da za 2 god ide premium edicija Smile Trtovi nisu u toj estetici
kaznove
kaznove
Predsednik kluba

Broj poruka : 3495
Datum upisa : 2011-12-27
Godina : 38
Lokacija : Beograd

Back to top Go down

Deo moje kolekcije - Page 3 Empty Re: Deo moje kolekcije

Post by Ptirle Sun Apr 30, 2017 12:41 am

A sta fali to toliko mp-29?? Meni je savrsen pa me prosvetlite Very Happy  Uporedjujuci crtani i figuru pa mislim da nijedan mp nije preslikan tacno koliko mp-29 dammit...
Ptirle
Ptirle

Broj poruka : 297
Datum upisa : 2013-03-07
Godina : 37

Back to top Go down

Deo moje kolekcije - Page 3 Empty Re: Deo moje kolekcije

Post by kaznove Sun Apr 30, 2017 12:46 am

Meni je bled i neubedljiv, 0 boje 0 detalja, cak ni deseptikonski znak nema, dobio si nalepnicu..ok nisu mozda znali gde da je zalepe, ali brate nije ok Smile ako idu na crtani onda kao u crtanom..svodi se na golu ljubicastu plastiku, kazem ja to bas primetim kada ga stavis pored sounda megatrona. Mozda je kriva sama boja mozda finis, ali ne znam 

Skulp je estetski pogodak to sam rekao
kaznove
kaznove
Predsednik kluba

Broj poruka : 3495
Datum upisa : 2011-12-27
Godina : 38
Lokacija : Beograd

Back to top Go down

Deo moje kolekcije - Page 3 Empty Re: Deo moje kolekcije

Post by buzer Sun Apr 30, 2017 12:51 am

Толико си описа изнео, а ниједну суштинску замерку ниси дао.
buzer
buzer
Epik Flejmbejting Trol ov Ledžend

Broj poruka : 6650
Datum upisa : 2011-12-27
Godina : 45
Lokacija : Beograd-kuca, vrtic, pos'o, vrtic, kuca, pos'o, kuca

Back to top Go down

Deo moje kolekcije - Page 3 Empty Re: Deo moje kolekcije

Post by kaznove Sun Apr 30, 2017 12:54 am

Pa nisi lepo procitao poslednji post.
kaznove
kaznove
Predsednik kluba

Broj poruka : 3495
Datum upisa : 2011-12-27
Godina : 38
Lokacija : Beograd

Back to top Go down

Deo moje kolekcije - Page 3 Empty Re: Deo moje kolekcije

Post by Ptirle Sun Apr 30, 2017 1:00 am

Kako kome, meni je g1 crtac biblija, ova figura po meni, kao da je izasla iz crtaca, ja happy. Sad npr mene nervira sto je, lupam, Skywarp izdetaljisan nekim linijama i crtama sto u crtacu nema a plastika najgora od svih drugih mp pa svi za njega imaju reci hvale. Jedinu zamerku sto imam na mp-29 je da mu boja bude malo tamnija, mada i u crtacu se pojavljuje jedno 50 nijansi ljubicastih pa ono, valjda su nasli neku sredinu jbmlg Razz

A za nalepnice ne vidim nikakav problem, u crtacu ima znak na rukama, u stripu na grudima, kominacija varijacija kolko hocete... POredjujuci ga sa quakeblastovima, shockblastovima mi je smesno... 90% komentara zasto su bolji ovi navedeni zato sto su jeftiniji.. nidje veze.
Ptirle
Ptirle

Broj poruka : 297
Datum upisa : 2013-03-07
Godina : 37

Back to top Go down

Deo moje kolekcije - Page 3 Empty Re: Deo moje kolekcije

Post by The Flash Sun Apr 30, 2017 1:07 am

Deo moje kolekcije - Page 3 Shockw10

Odlican lik,stvar je ukusa oko figure.....Nadam se boljem.... U buducnosti.....
The Flash
The Flash

Broj poruka : 127
Datum upisa : 2016-07-25
Godina : 46
Lokacija : Zrenjanin

Back to top Go down

Deo moje kolekcije - Page 3 Empty Re: Deo moje kolekcije

Post by Sammael Sun Apr 30, 2017 7:27 am

kaznove wrote:svodi se na golu ljubicastu plastiku
E i tu je problem što je fanovima nemoguće ugoditi. Ja bih lično više voleo da je ofarban, kao sad Megatron - ali onda bi deo fanova kukao da se farba oštećuje prilikom transformacije. Možda je i bio problem što neki delovi nisu mogli biti ofarbani (zbog plastike koja je korišćena, neke plastike ne primaju boju) a nisu mogli da urade color matching farbe i plastike 100% pa su odlučili da je bolje ovako.
Sammael
Sammael
Overlord of Destruction (Admin)

Broj poruka : 4856
Datum upisa : 2011-07-03
Godina : 44
Lokacija : Venal Fortress, Gray Waste of Hades

Back to top Go down

Deo moje kolekcije - Page 3 Empty Re: Deo moje kolekcije

Post by kaznove Sun Apr 30, 2017 9:48 am

Sammael wrote:
kaznove wrote:svodi se na golu ljubicastu plastiku
E i tu je problem što je fanovima nemoguće ugoditi. Ja bih lično više voleo da je ofarban, kao sad Megatron - ali onda bi deo fanova kukao da se farba oštećuje prilikom transformacije. Možda je i bio problem što neki delovi nisu mogli biti ofarbani (zbog plastike koja je korišćena, neke plastike ne primaju boju) a nisu mogli da urade color matching farbe i plastike 100% pa su odlučili da je bolje ovako.

Mozda ne znam dal su imali probleme, ali mislim da bi veliki deo kolekcionara vise voleo da ima taj drugi problem oko farbe, kao sad sto se malo zale na megatrona ali ok..Mislim da se kod njega bas ne popudara cena-kvalitet.
kaznove
kaznove
Predsednik kluba

Broj poruka : 3495
Datum upisa : 2011-12-27
Godina : 38
Lokacija : Beograd

Back to top Go down

Deo moje kolekcije - Page 3 Empty Re: Deo moje kolekcije

Post by Aerialbot Sun Apr 30, 2017 10:04 am

MP Shock je po meni sasvim korektan

Crtac i sunbow skala pogodjeni sto je i tema mp linije

Ko hoce impozantniju figuru bice neki KO od jednog metra premazan sa 15 ruku farbe sigurno Smile
Aerialbot
Aerialbot
Administrator/clan nadzornog odbora

Broj poruka : 5360
Datum upisa : 2011-07-04
Godina : 37
Lokacija : Beograd

Back to top Go down

Deo moje kolekcije - Page 3 Empty Re: Deo moje kolekcije

Post by kelebrimbor Sun Apr 30, 2017 10:34 am

Meni licno, kada je Shock u pitanju, fali vise sitnih detalja, onaj filigran, kog su MP Optimus, Soundwave, sva MP kola zakljucno sa Wheeljackom puni. Posle MP-20, krece ozbiljan zaokret ka praznjenju figura od sitnih detalja, sto mi se nikako ne svidja. Na moju zalost, vecina fanova je zadovoljna novom ispraznom estetikom. U crtanom su tako odradjeni i ljudima je to to, ono sto zele, a nacrtani su tako, jer je tako jeftinije i lakse. Noviji MPovi mi lice na 3d prezentacije 2d likova, nema sitnih detalja koji bi trebalo da ga prodaju kao robota. Svakako, bitan faktor je i promena dizajnera, zelja da se zaradi vise (manje detalja znaci manja cena proizvoda i veca razlika u dzepu) Jos su stari Latini rekli: Degustibus pisputandum non est, a mi ovde raspravljamo o ukusima, sto se ne radi Very Happy meni je samo krivo sto je moj ukus u manjini Sad MP-10 je najbolji i boljeg nece biti
kelebrimbor
kelebrimbor

Broj poruka : 1910
Datum upisa : 2014-03-24
Godina : 41
Lokacija : zemun

Back to top Go down

Deo moje kolekcije - Page 3 Empty Re: Deo moje kolekcije

Post by The Flash Sun Apr 30, 2017 1:06 pm

kelebrimbor wrote:Meni licno, kada je Shock u pitanju, fali vise sitnih detalja, onaj filigran, kog su MP Optimus, Soundwave, sva MP kola zakljucno sa Wheeljackom puni. Posle MP-20, krece ozbiljan zaokret ka praznjenju figura od sitnih detalja, sto mi se nikako ne svidja. Na moju zalost, vecina fanova je zadovoljna novom ispraznom estetikom. U crtanom su tako odradjeni i ljudima je to to, ono sto zele, a nacrtani su tako, jer je tako jeftinije i lakse. Noviji MPovi mi lice na 3d prezentacije 2d likova, nema sitnih detalja koji bi trebalo da ga prodaju kao robota. Svakako, bitan faktor je i promena dizajnera, zelja da se zaradi vise (manje detalja znaci manja cena proizvoda i veca razlika u dzepu) Jos su stari Latini rekli: Degustibus pisputandum non est, a mi ovde raspravljamo o ukusima, sto se ne radi Very Happy meni je samo krivo sto je moj ukus u manjini Sad MP-10 je najbolji i boljeg nece biti

Ovo je sumacija onog,sto se provlaci po stranim forumima,podela linije na do MP 20 i posle MP 20(nedostatak detalja ).....Mislim da je MP 22 fenomenalan,bez obzira sto spada u ovu drugu seriju(posle MP 20) ! Mozda je ovo sto su uradili sa Megatronom zaokret......
P.S. Mislim da fanovi Transformers-a,ponekad nisu svesni,koliki su srecnici,post kvalitet Transformers figura daleko prevazilazi ostale poznate brendove,kolekcionarskih akcionih figura.....Pojava MP 10 je kriva za tu razmazenost fanova  Very Happy......Slazem se da je to savrsena akcion figura ili najbliye sto se savrsenstvu moze prici....
The Flash
The Flash

Broj poruka : 127
Datum upisa : 2016-07-25
Godina : 46
Lokacija : Zrenjanin

Back to top Go down

Deo moje kolekcije - Page 3 Empty Re: Deo moje kolekcije

Post by kelebrimbor Sun Apr 30, 2017 4:15 pm

Odlicno receno. Razmazeni smo. Samo treba baciti pogled na MOTUC, GI Joe i slicne linije. Mrtvilo. 
Mi dobijamo redovan mesecni fiks i nismo zadovoljni. Nadjemo manu u svemu sto nam se servira. Ali taj perfekcionizam je prirodi svakog Transformers fana
kelebrimbor
kelebrimbor

Broj poruka : 1910
Datum upisa : 2014-03-24
Godina : 41
Lokacija : zemun

Back to top Go down

Deo moje kolekcije - Page 3 Empty Re: Deo moje kolekcije

Post by The Flash Mon May 15, 2017 3:41 pm

Deo moje kolekcije - Page 3 20170510
Deo moje kolekcije - Page 3 20170511
Deo moje kolekcije - Page 3 20170513
Deo moje kolekcije - Page 3 20170512


Malo fotkanja......
The Flash
The Flash

Broj poruka : 127
Datum upisa : 2016-07-25
Godina : 46
Lokacija : Zrenjanin

Back to top Go down

Deo moje kolekcije - Page 3 Empty Re: Deo moje kolekcije

Post by Ptirle Mon May 15, 2017 6:01 pm

Extra sve samo im skini te pampure  Smile
Ptirle
Ptirle

Broj poruka : 297
Datum upisa : 2013-03-07
Godina : 37

Back to top Go down

Deo moje kolekcije - Page 3 Empty Re: Deo moje kolekcije

Post by Canegor Mon May 15, 2017 6:06 pm

Ptirle wrote:Extra sve samo im skini te pampure  Smile
Upravo tako. Smile Extra samo da budu pampur-free. Very Happy
Canegor
Canegor
Član kluba

Broj poruka : 637
Datum upisa : 2014-02-26
Godina : 39
Lokacija : Beograd

Back to top Go down

Deo moje kolekcije - Page 3 Empty Re: Deo moje kolekcije

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum