TransFans Srbija - Forum prvog i jedinog kluba ljubitelja Transformersa u Srbiji (a i šire!)
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

CHUG Figure

+22
legenda
Aerialbot
Canegor
gvajmo
tfikac
divljasvinja
yy22
SickTouchSoldier
coa sensei
zecijauskas
renegade38
Danilko
g2k
dem6n6vic
Chromedome
Cool Tables
Evil'Con
kaznove
Razorclaw
Sammael
skubi
scan1
26 posters

Page 23 of 39 Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 31 ... 39  Next

Go down

CHUG Figure - Page 23 Empty Re: CHUG Figure

Post by Razorclaw Sun Dec 14, 2014 7:48 pm

Nije proizveden taj Slingshot jos, ovo je vise poster najava koliko sam ja shvatio. A razlog su rekli zasto su po jedan Aerialbot i Stunticon promenjeni - previse slicnih figura na jednom mestu sto ce da utice na prezasicenje i prodaju istih. To im je navodno reklo istrazivanje koje je marketing odeljenje izvrsilo.

Po meni cisto j*denje gov**a.
Razorclaw
Razorclaw
Član kluba

Broj poruka : 1578
Datum upisa : 2011-12-30

Back to top Go down

CHUG Figure - Page 23 Empty Re: CHUG Figure

Post by Sammael Sun Dec 14, 2014 7:50 pm

Legitimni izgovor je da je Slingshot polumrtav u stripu a Starscream (koji je, hm, recimo predsednik Cybertrona, nije više Decepticon) pokušava da oživi Superiona u očekivanju neke buduće kataklizme. I onda se pojavljuje Alpha Bravo koji se kandiduje da ga zameni.

Komercijalni izgovor je da Walmart i kompanija ne žele 3 deluxe aviona na policama u isto vreme.
Sammael
Sammael
Overlord of Destruction (Admin)

Broj poruka : 4856
Datum upisa : 2011-07-03
Godina : 44
Lokacija : Venal Fortress, Gray Waste of Hades

Back to top Go down

CHUG Figure - Page 23 Empty Re: CHUG Figure

Post by kelebrimbor Sun Dec 14, 2014 8:16 pm

divljasvinja wrote:bas me zanima postoji li sad 'legitimna' isprika zasto set ne ukljucuje Slingshota (oko cega *znaju* da ce milijun ljudi pizdit) vec nekog tamo alfabravoa? Ili Slingblasta, ako se vade na trejdmark?
..i kako to da Trt taman na vrijeme ima endziniran i proizveden X puta skuplji nadomjestak, koji je totalnom igrom slucaja prave velicine kao figura koja jos nije izasla i nitko je nema, i totalnom igrom slucaja ima sretno pogodjene prave konektore za kombiniranje.....?
ni gospodin nilsen nema odgovor na ovo pitanje Very Happy
kelebrimbor
kelebrimbor

Broj poruka : 1910
Datum upisa : 2014-03-24
Godina : 41
Lokacija : zemun

Back to top Go down

CHUG Figure - Page 23 Empty Re: CHUG Figure

Post by divljasvinja Sun Dec 14, 2014 8:28 pm

hehe, da.....legitiman razlog je, znaci, jer je tako u stripu.
Sve je to jako kao dubokoumno i s razlogom, a citava medijska franshiza u svim oblicima postoji iskljucivo da bi reklamirala i prodavala figure.

Pitam li se pitam tko diktira utanchine sta se desava u stripu.
Džo Walmart, ko drugi.
divljasvinja
divljasvinja

Broj poruka : 1157
Datum upisa : 2013-02-24
Godina : 44
Lokacija : Zagreb

Back to top Go down

CHUG Figure - Page 23 Empty Re: CHUG Figure

Post by dem6n6vic Sun Dec 14, 2014 8:36 pm

Hasbro ne sme da prodaje nadrkane deluxeve za 80$,ako ne planira da okaci kljuc o ekser za godinu,dve..A ko hoce da veruje u slobodno trziste-njegova stvar.
dem6n6vic
dem6n6vic
Član kluba

Broj poruka : 575
Datum upisa : 2013-01-24
Godina : 42
Lokacija : Jurija Gagarina 194/67

http://www.dimorf.net

Back to top Go down

CHUG Figure - Page 23 Empty Re: CHUG Figure

Post by Sammael Sun Dec 14, 2014 8:40 pm

Re: strip - imamo neki kompromis gde idu dva stripa paralelno, Robots in Disguise (sada samo The Transformers) na koji čini se dosta utiče komercijalna priča i More Than Meets the Eye gde autori manje više rade šta god hoće, i gde se pre može reći da strip više utiče na igračke nego obrnuto (Swerve, Tailgate, Brainstorm...)
Sammael
Sammael
Overlord of Destruction (Admin)

Broj poruka : 4856
Datum upisa : 2011-07-03
Godina : 44
Lokacija : Venal Fortress, Gray Waste of Hades

Back to top Go down

CHUG Figure - Page 23 Empty Re: CHUG Figure

Post by divljasvinja Sun Dec 14, 2014 8:43 pm

ne smije deluxeve za 80, tocno tako...pa fino pripreme teren za nekog tko moze. Sve po dogovoru, ofkors. 
Mi vama ubijemo nekog Pantelijabota u stripu, a vi nama % od para od prodaje njegove trt figure.

Mislim, trpaju ljude u zatvor zato jer skinu par empetrica, a ovi totalno otvoreno korite 'likeness' tudjeg svemocnog intelektualnog vlasnistva, u svemu osim u imenu plagirano, i nikom nista. Godinama.

Sve yebeni kartel.
divljasvinja
divljasvinja

Broj poruka : 1157
Datum upisa : 2013-02-24
Godina : 44
Lokacija : Zagreb

Back to top Go down

CHUG Figure - Page 23 Empty Re: CHUG Figure

Post by Sammael Sun Dec 14, 2014 8:52 pm

Sigurno je sve teorija zavere Wink

U Kini se godinama prodaju BMW-i, Mercedesi, Alfe, i slično koji su po izgledu karoserije identični originalima, osim 2-3 promenjena detalja i nedostatka znaka. Ispod haube neko kinesko g$&^#, naravno. I nikom ništa. Tužio ih BMW, kineski sud odbacio tužbu kao neosnovanu.

Likeness ne može da se zaštiti na taj način. Sve dok nema dokaza da navedena figura direktno 100% kopira izgled neke druge figure, nema osnova za tužbu. Kad je iGear maznuo MP-3 mold, Hasbro je blokirao prodaju njihovih figura u Americi i Kanadi i pretio BBTSu da će da im stopira distributivni kanal. Uostalom, sam Hasbro godinama krade likeness brojnih automobilskih i avio modela, uz sitne izmene, pa ih niko nije tužio.

3rd party figure se prodaju u (možda) desetinama hiljada primeraka. To Hasbru nije ni na radaru što se tiče para. Možda se neki Hasbrov lokalni advokat u Kini utalio, i verovatno se žmuri na jedno oko kad Takarini dizajneri rade van posla za neku 3p kompaniju, ali dalje od toga sigurno ne ide. Hasbrova matematika je jasna: bolje da prodamo 1.000.000 primeraka nečega sa zaradom od 1-2 dolara, nego 20.000 primeraka nečega sa zaradom od 20 dolara. A obzirom na kinesko tržište, sada sasvim sigurno prodaju i daleko više od 1.000.000 primeraka po figuri...
Sammael
Sammael
Overlord of Destruction (Admin)

Broj poruka : 4856
Datum upisa : 2011-07-03
Godina : 44
Lokacija : Venal Fortress, Gray Waste of Hades

Back to top Go down

CHUG Figure - Page 23 Empty Re: CHUG Figure

Post by gvajmo Sun Dec 14, 2014 9:58 pm

Aerialbot wrote:Ko sto rekoh pre par dana CIST KARTEL
300%
gvajmo
gvajmo

Broj poruka : 1062
Datum upisa : 2012-10-04

Back to top Go down

CHUG Figure - Page 23 Empty Re: CHUG Figure

Post by g2k Sun Dec 14, 2014 11:25 pm

Sammael wrote:Legitimni izgovor je da je Slingshot polumrtav u stripu a Starscream (koji je, hm, recimo predsednik Cybertrona, nije više Decepticon) pokušava da oživi Superiona u očekivanju neke buduće kataklizme. I onda se pojavljuje Alpha Bravo koji se kandiduje da ga zameni.

Komercijalni izgovor je da Walmart i kompanija ne žele 3 deluxe aviona na policama u isto vreme.
nije polumrtav,mrtav je skroz zato kao traze zamenu,e secam se tog kadra bila su njih dvojica kao "dobrovoljci" ovog su predstavili kao alpha bravo-aa a ovaj drugi me strasno podsecao na Powerglidea??
koji god da je izgovor pojavice se vec slingshot na ovaj ili onaj nacin

jos jedan review pa ce biti kompletan superion



a da na konto ove price sa trd partijima,nije to uopste cudno da neki iz takare rade sa strane,posebno je slucaj sa ovim toyworld BII-jem,transformacija skoro ista a posto su 100% znali da ce takara da radi realistican alt mod ,zato su se odlucili za malo Chibi,slican kao u crtacu....i opet su ga prodali u dovoljnom broju
tako nesto mi izgleda i ovi sto izbacuju ovog MP Megatrona  Wink
g2k
g2k

Broj poruka : 1679
Datum upisa : 2012-12-03
Lokacija : Beograd

Back to top Go down

CHUG Figure - Page 23 Empty Re: CHUG Figure

Post by Evil'Con Mon Dec 15, 2014 12:04 am

Ja sam se malo raspisao da malo bolje pojasnim situaciju nekome ko cita ovo a i nije bas upoznat:

Mrtav Slingshot u stripu nije razlog zbog koga nisu napravili i njega, vec njegova sudbina u stripu takva zato sto je Hasbro napravio Superiona bez njega. 
Iako Hasbro ne kontrolise sasvim pricu, kontrolisu likove koji se tu pojavljuju, zato sto ti stripovi dolaze uz sve nove deluxe Generationse.
Zato i jesu ubacili Powerglide-a i Alpha Bravo-a kao nove Aerialbotove u stripovima.

Ovde nije bas takva situacija, ali dosta ljudi na TFW-u pricaju lose o novim Generationsima, samo zato sto su bazirani na IDW stripovima, iako nije bas tako.
Samo 5 od 22 deluxa (bez Combiner Warsa) imaju dizajn koji je baziran na stripovskom. I jos 2 voyagera (od 9), i 6 legendsa (od 19). 
Zbog toga se i RID posle povratka Megatrona pretvorio u ogromnu reklamu (kao sto je i Sammael rekao).

A sto se tice figura, Hasbro je verovatno hteo da ustedi mold, zato sto ce mold za helikoptera najverovatnije iskoristiti za Vortexa.

A za 3rd party Slingshota, ne verujem ni da su poceli da rade na njemu, verovatno su predpostavili da ce i neko drugi takodje da napravi Slingshota, pa su ga najavili i pre izlaska Superiona, da bi sigurno bili prvi koji ce da popune to prazno mesto.
Evil'Con
Evil'Con

Broj poruka : 739
Datum upisa : 2011-12-31
Lokacija : Beograd

Back to top Go down

CHUG Figure - Page 23 Empty Re: CHUG Figure

Post by kaznove Mon Dec 15, 2014 1:26 am

Mali napuni jos koju godinu i da te odmah stavimo za predsednika i gotova stvar, ja ti samo cuvam mesto.  Wink  Smile
kaznove
kaznove
Predsednik kluba

Broj poruka : 3495
Datum upisa : 2011-12-27
Godina : 38
Lokacija : Beograd

Back to top Go down

CHUG Figure - Page 23 Empty Re: CHUG Figure

Post by kelebrimbor Mon Dec 15, 2014 1:40 am

kaznove wrote:Mali napuni jos koju godinu i da te odmah stavimo za predsednika i gotova stvar, ja ti samo cuvam mesto.  Wink  Smile
A M I N!!!
kelebrimbor
kelebrimbor

Broj poruka : 1910
Datum upisa : 2014-03-24
Godina : 41
Lokacija : zemun

Back to top Go down

CHUG Figure - Page 23 Empty Re: CHUG Figure

Post by buzer Mon Dec 15, 2014 3:33 am

study king farao cheers
buzer
buzer
Epik Flejmbejting Trol ov Ledžend

Broj poruka : 6650
Datum upisa : 2011-12-27
Godina : 45
Lokacija : Beograd-kuca, vrtic, pos'o, vrtic, kuca, pos'o, kuca

Back to top Go down

CHUG Figure - Page 23 Empty Re: CHUG Figure

Post by gvajmo Mon Dec 15, 2014 8:15 am

TRU


E sad izgleda su singapurski dolari 
31.90sgd-24 usd gore dole



CHUG Figure - Page 23 Cymera12


Last edited by gvajmo on Mon Dec 15, 2014 8:32 am; edited 1 time in total
gvajmo
gvajmo

Broj poruka : 1062
Datum upisa : 2012-10-04

Back to top Go down

CHUG Figure - Page 23 Empty Re: CHUG Figure

Post by Sammael Mon Dec 15, 2014 8:20 am

TRU u kojoj državi? U Americi verovatno nije, digli bi revoluciju zbog ovih cena...
Sammael
Sammael
Overlord of Destruction (Admin)

Broj poruka : 4856
Datum upisa : 2011-07-03
Godina : 44
Lokacija : Venal Fortress, Gray Waste of Hades

Back to top Go down

CHUG Figure - Page 23 Empty Re: CHUG Figure

Post by gvajmo Mon Dec 15, 2014 9:25 am

Pa kazem, izgleda Singapur.
gvajmo
gvajmo

Broj poruka : 1062
Datum upisa : 2012-10-04

Back to top Go down

CHUG Figure - Page 23 Empty Re: CHUG Figure

Post by Razorclaw Mon Dec 15, 2014 10:23 am

Jeste Singapur, bila je tema na TFW2005, i Ameri su odmah digli halabuku zbog cena. 

http://www.tfw2005.com/boards/transformers-news-rumors/1012711-combiner-wars-figs-sighted-tru-singapore.html


Puko mi je film, pa sam morao da im skresem, ***** im ga go****ve.

http://www.tfw2005.com/boards/transformers-news-rumors/1012711-combiner-wars-figs-sighted-tru-singapore.html
Razorclaw
Razorclaw
Član kluba

Broj poruka : 1578
Datum upisa : 2011-12-30

Back to top Go down

CHUG Figure - Page 23 Empty Re: CHUG Figure

Post by Sammael Mon Dec 15, 2014 10:28 am

Bombshell je toliko bolji od Shrapnela da je to neverovatno. Powerglide je skoro savršen.

Sammael
Sammael
Overlord of Destruction (Admin)

Broj poruka : 4856
Datum upisa : 2011-07-03
Godina : 44
Lokacija : Venal Fortress, Gray Waste of Hades

Back to top Go down

CHUG Figure - Page 23 Empty Re: CHUG Figure

Post by zecijauskas Mon Dec 15, 2014 10:34 am

To sam i ja rekao, Shrapnel mi je bio kao da je izasao iz Animated serije a Bombshell je bombona iskreno. Nervira me recimo kada prave figure iz neki grupa kao sto su Insektikoni kada zajebu recimo jednog a realno je Shrapnel najlepsi Insektikon posebno u bot modu.
Powerglide, svaka im cast, kao da gledam malog MP/a, savrsen je i mami me ali moram se odupreti CHUG liniji ili sam gotov:)
zecijauskas
zecijauskas
Zapisničar

Broj poruka : 1656
Datum upisa : 2013-05-10
Godina : 39
Lokacija : Beograd

http://www.zeci.me

Back to top Go down

CHUG Figure - Page 23 Empty Re: CHUG Figure

Post by gvajmo Mon Dec 15, 2014 11:00 am

Sammael wrote:Bombshell je toliko bolji od Shrapnela da je to neverovatno. Powerglide je skoro savršen.

Bravo za izjavu. To sam i ja shvatio.

Hehe zheci, bas tako. Je#o ih skrapnel.
gvajmo
gvajmo

Broj poruka : 1062
Datum upisa : 2012-10-04

Back to top Go down

CHUG Figure - Page 23 Empty Re: CHUG Figure

Post by g2k Mon Dec 15, 2014 2:43 pm

znam da je vec postavljeno ali malo bolji review za Silverbolta (lepsa slika bar Very Happy )

g2k
g2k

Broj poruka : 1679
Datum upisa : 2012-12-03
Lokacija : Beograd

Back to top Go down

CHUG Figure - Page 23 Empty Re: CHUG Figure

Post by skubi Mon Dec 15, 2014 2:47 pm

Cheka se kad izadju sva tri insektikona u setu. Ako ikad izadju. Vako cu pasovati
skubi
skubi
Ambasador

Broj poruka : 3504
Datum upisa : 2011-12-27
Godina : 39
Lokacija : Akacija 29

http://www.carskirez.com

Back to top Go down

CHUG Figure - Page 23 Empty Re: CHUG Figure

Post by Aerialbot Mon Dec 15, 2014 8:22 pm

CHUG Figure - Page 23 2u94kqo

CHUG Figure - Page 23 2n7p3s1

CHUG Figure - Page 23 2dtovty


Iznenadjuje me visina Superiona na prve dve slike,dal je moguce What a Face
Aerialbot
Aerialbot
Administrator/clan nadzornog odbora

Broj poruka : 5360
Datum upisa : 2011-07-04
Godina : 36
Lokacija : Beograd

Back to top Go down

CHUG Figure - Page 23 Empty Re: CHUG Figure

Post by Sammael Mon Dec 15, 2014 8:46 pm

Ima na nogama klompe of LEGO/KREO delova koje mu dodaju jedno santimetar i po, ali inače deluje da je to to.
Sammael
Sammael
Overlord of Destruction (Admin)

Broj poruka : 4856
Datum upisa : 2011-07-03
Godina : 44
Lokacija : Venal Fortress, Gray Waste of Hades

Back to top Go down

CHUG Figure - Page 23 Empty Re: CHUG Figure

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 23 of 39 Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 31 ... 39  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum