Top 5 2017

Go down

Top 5 2017

Post by Canegor on Fri Dec 29, 2017 10:18 am

Ajde da zatvorimo godinu izborom najboljih figura za svakog clana.

Pravila su sledeca:

1. Figura mora da bude iz 2017 godine.
2. Maksimalno jedan Masterpiece - da bude malo interesantnije. Wink
3. vazno je bar ukratko napisati zasto je figura izabrana. Slike su dobrodosle ali nisu obavezne.
4. Neophodno je da je figura transformabilna - znaci nista MAS i slicno.
5. Maksimalno jedan trt parti - da bude jos interesantnije. Smile

Idemooooo!
Canegor
Član kluba

Broj poruka : 630
Datum upisa : 2014-02-26
Godina : 34

Back to top Go down

Re: Top 5 2017

Post by buzer on Sat Dec 30, 2017 7:29 pm

MП Мегатрон
Леџендси
Такара Таргетмастерси

Evil'Con wrote:Fansproject meni licno izgleda nekako genericno, nema krila na ramenima koja su mi karakteristicna za Brainstorma, a i ima previse detalja, koji se svode samo na prave linije i kocke, kao na vecini 3-partija. Ima sigurno bolju transformaciju, ali je meni bitnije kako transformers izgleda kao robot, a ne kako se transformise, necu na polici da prikazujem njega usred transformacije ili da uramim uputsvo.
buzer
Epik Flejmbejting Trol ov Ledžend

Broj poruka : 6631
Datum upisa : 2011-12-27
Godina : 39
Lokacija : Beograd-kuca, vrtic, pos'o, vrtic, kuca, pos'o, kuca

Back to top Go down

Post by zecijauskas on Sat Dec 30, 2017 8:24 pm

Ja nazalost nista nisam kupovao sem MP-ova, Po meni definitivno Inferno i Grapple. Nekako Megatron ocekujes da bude dobra figura i to i bi ali ove prve dve definitivno.
zecijauskas
Zapisničar

Broj poruka : 1634
Datum upisa : 2013-05-10
Godina : 33

http://www.zeci.me

Back to top Go down

Post by kelebrimbor on Sun Dec 31, 2017 8:45 am

Mp Megatron, ne treba objasnjavati
Maketoys Galaxy Meteor, sve sto je Cybertron ili ima Cybertron prefiks, me je unapred kupilo Very Happy
Hasbro Overlord, i tu vazi pravilo sta god da naprave, meni ce se svideti
Beachcomber od malaca
Dinoboti obecavaju
kelebrimbor

Broj poruka : 1887
Datum upisa : 2014-03-24
Godina : 35

Back to top Go down

Post by Sammael on Sun Dec 31, 2017 8:51 am

1. Masterpiece MP-36 Megatron
Nema diskusije, ovo je daleko najbolji MP koji je do sada izašao - i po vernosti crtaću, i po artikulaciji, i po transformaciji, i po aksesorijima koji uz njega dolaze. Ako ikada izbace verziju u bojama igračke (srebrna/hromirana i crveni detalji) i nju ću zasigurno kupiti.

2. Takara Sharkticon i svi ostali Titans Return Legendsi
Iako su TR deluxevi pristojni, Legendsi u poslednje vreme ipak dominiraju. Po pozabilnosti nisu mnogo daleko, a imaju vrlo originalne transformacije, sasvim su pristojno ofarbani i ne pate od gimika (isforsirani hedmasterizam). Šarki je presladak, ni Hasbro nije loš ali sam uzeo Takarinu verziju zbog lepše (po mom mišljenju) farbe. I to 3 komada Very Happy

3. MMC Kultur (IDW Tarn)
Pošto ne kupujem 3p MP figure, onda je izbor dosta sužen. Ipak, Kultur je za klasu ispred ostalih - izgledao kao da je izašao iz stripa, transformacija je elegantna i ima gomilu detalja.

4. Takara Legends Triggerhappy/Misfire/Slugslinger
Sva trojica idu zajedno jer su remoldovi. Odličan apdejt originala, izabrao sam Takarinu verziju zbog Targetmastera ali koga to ne zanima i Hasbro verzije su jako dobre.

5. Titans Return Trypticon
I kao robot i kao baza i kao svemirski brod je daleko bolji od prethodnika (Metroplex/Fort Max). Bio bi savršen da je imao više farbe i da je bio za dlaku viši, ovako tek 5. mesto. Takara je razočarala jer nema razlike ni u moldu ni u farbi u odnosu na Hasbro.

*does not include accessories and upgrade kits; no drones - includes only characters with personalities; Nebulons count, Humans don't
Sammael
Overlord of Destruction (Admin)

Broj poruka : 4837
Datum upisa : 2011-07-03
Godina : 38

Back to top Go down

Post by kaznove on Sun Dec 31, 2017 9:31 am

Nazalost slicno kao i zeks, i ja sam samo mp uzimao, medjutim neke figure su mi se svidele iako ih nisam nabavljao.

1 MP megatron, da ne tupim
2 MP Inferno
3 DX9 MP Omega supreem- nije stvar velicine mislim da je odlican Smile bolji nego Fans Toys, stabilniji, i jeftiniji
4 Ovaj novi delux Kup mi se svideo takodje imao sma priliku da ga vidim uzivo

Steta sto MP sunstreaker nije stigao on je i dalje tehnicki 2017, cek je izasao iz Japana pre kraja ove god Smile On bi bio odmah uz megatrona po svemu sto sam video na netu, stvarno pogodak.

BABOJ.B.C!
kaznove
Predsednik kluba

Broj poruka : 3485
Godina : 32

Back to top Go down

Post by The Flash on Sun Dec 31, 2017 9:35 am

Posto sam kupovao samo MP Transformerse,prema gore navedenom pravilu odabracu samo jednog-za mene najboljeg Transformersa ikada MP36  Megatrona,sa kojim je Takara otvorila novo poglavlje i  uzdigla ovu liniju,na novi nivo.....Stecni praznici-drugari kolekcionari   santa
The Flash

Broj poruka : 93
Datum upisa : 2016-07-25
Godina : 40

Back to top Go down

Post by Sammael on Sun Dec 31, 2017 10:00 am

To što niste kupovali ne-MP figure ne znači valjda da vam se nijedna druga nije dopala?

*does not include accessories and upgrade kits; no drones - includes only characters with personalities; Nebulons count, Humans don't
Sammael
Overlord of Destruction (Admin)

Broj poruka : 4837
Datum upisa : 2011-07-03
Godina : 38

Back to top Go down

Post by Ptirle on Sun Dec 31, 2017 12:38 pm

1. MP36 Megonja bez pogovora, sa njim i Grapple a i Sunstreaker, Inferno je valjda kraj 2016. 
2. Tripticon
3. MAKE TOYS - MTRM11 - METEOR
Ptirle

Broj poruka : 229
Datum upisa : 2013-03-07
Godina : 31

Back to top Go down

Odgovor

Post by The Flash on Sun Dec 31, 2017 1:20 pm

Sammael wrote:To što niste kupovali ne-MP figure ne znači valjda da vam se nijedna druga nije dopala?
To  samo znaci,da ne volim da komentarisem figure,koje nisam video uzivo ili drzao u rukama,posto sam se milion puta opekao utiskom o necemu na slici ili snimku,a uzivo mi je dojam bio drugaciji santa .....
The Flash

Broj poruka : 93
Datum upisa : 2016-07-25
Godina : 40

Back to top Go down

Post by Canegor on Tue Jan 02, 2018 5:36 pm

Izvinjavam se zbog zakasnjenja. Smile Evo i mojih top 5:

5. Sharkticon - meni zaista savrsena Legends figura - mala, slatka, zabavna za transformisanje i zaista sjajna reprezentacija sharkija u ovoj skali!

4. Takara Targetmaster Kup - Trebalo mi je vremena da mi izgled ove figure slegne od kada sam ugledao prve fotke, najvise zato sto je Classics verzija bila toliko dobro odradjena. Sada mogu da kazem da su boje sjajn, transformacija dovoljno zabavna i remold od hasbro verzije je verovatno najekstremniji tokom TR linije.

3. Topspin - Transformacija ultra zabavna, izgleda veran originalu i u isto vreme potpuno modernizovan! Takodje, jako sam voleo Topspina kada sam bio mali iako je realno (to sam i tada bio svestan) bio apsolutno sranje. Smile

2. Grotesque - Razocaran koliko je malo truda i boje ulozeno u eksluzivnu figuru za Arcee, nisam ocekivao puno... dok nisam video slike i kasnije drzao figuru u rukama - Grotesque je u potpunosti savrsen! Boje su fenomenalne kao i detalji i poziranje ove figure je uzivanje! Jedino razocarenje je sto nismo dobili treceg monsterbota...nada umire poslednja! Smile 

1. MP 36 - Megatron - zaista nema potrebe da drvim - mislim da je sve receno do sada! All hail Megatron! 

Canegor
Član kluba

Back to top Go down

Post by zecijauskas on Tue Jan 02, 2018 5:42 pm

Nesto slicno kao Flash a iskreno nisam ni pratio nesto posebno. Ono sto mgu da izdvojim jesu mi Sharticoni, njih cu moyda cak i da uzmem, uvek su mi bili simpaticni a deluje mi na slikama da su ih uradili dobro
zecijauskas
Zapisničar

Broj poruka : 1634
Datum upisa : 2013-05-10
Godina : 33

http://www.zeci.me

Back to top Go down

Post by Canegor on Tue Jan 02, 2018 9:36 pm

kaznove wrote:Steta sto MP sunstreaker nije stigao on je i dalje tehnicki 2017, cek je izasao iz Japana pre kraja ove god Smile On bi bio odmah uz megatrona po svemu sto sam video na netu, stvarno pogodak.

Posto je Sunstreaker zvanicno izasao negde pred sam kraj decembra, mislim da ga mozemo slobodno uvrstiti u 2018u. Smile
Canegor
Član kluba

Back to top Go down

Post by buzer on Tue Jan 02, 2018 10:07 pm

Леп приказ Цане

Evil'Con wrote:Fansproject meni licno izgleda nekako genericno, nema krila na ramenima koja su mi karakteristicna za Brainstorma, a i ima previse detalja, koji se svode samo na prave linije i kocke, kao na vecini 3-partija. Ima sigurno bolju transformaciju, ali je meni bitnije kako transformers izgleda kao robot, a ne kako se transformise, necu na polici da prikazujem njega usred transformacije ili da uramim uputsvo.
buzer
Epik Flejmbejting Trol ov Ledžend

Broj poruka : 6631
Godina : 39
Lokacija : Beograd-kuca, vrtic, pos'o, vrtic, kuca, pos'o, kuca

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Back to top