Masterpiece Figure

Page 31 of 32 Previous  1 ... 17 ... 30, 31, 32  Next

Go down

Re: Masterpiece Figure

Post by Ptirle on Thu Jan 18, 2018 2:52 am

Drugovi, imate na mandraku mp 09 za 25000¥ prvo izdanje, i 32000 za trece izdanje ili drugo reizdanje i to takarin. Hasbrov golja ima za 19000. Yen mu je oko 0.90 din pa sracunajte.
Ptirle

Broj poruka : 258
Datum upisa : 2013-03-07
Godina : 31

Back to top Go down

Post by Sammael on Thu Jan 18, 2018 7:38 am

450 USD svakako ne vredi, ali 25000 jena bih već dao da ga nemam. Osim naravno ako ne igrate na kartu da će ga reizdati... ali imam utisak da će MP linija značajno usporiti narednih godina.
Sammael
Overlord of Destruction (Admin)

Broj poruka : 4847
Datum upisa : 2011-07-03
Godina : 39

Back to top Go down

Post by Canegor on Thu Jan 18, 2018 11:11 am

Evo malo mog iskustva sa Hasbro verzijom MP09. Iskreno, jesu resena kolena ali ne i svi QC problemi. Moj je stajao mirno na polici (nikada transformisan posto znam za jadac a dosao je u robot mode-u) i posle 3-4 meseca mu je samo otpala ruka! Naravno, uz pomoc jednog clana foruma popravka je lako izvedena, ali da sve verzije imaju problema - imaju! Realno, ruka mu je sada bolje pricvrscena nego kada je izasao iz kutije... E sada, Naravno, zavisi sta ti updane.

Iskreno, mislim da vredi nabaviti ga - izgleda sjajno i sto Sammael kaze - odlican za poziranje samo se ne igrati mnogo sa njim.

Cena? Za Hasbro verziju oko 2000 yena, za Takara verziju 25000. Nista preko toga. Ima i za manje na nekim FB grupama, video sam ga i za GBP 110-130.
Canegor
Član kluba

Broj poruka : 633
Datum upisa : 2014-02-26
Godina : 34

Back to top Go down

Post by kaznove on Thu Jan 18, 2018 12:09 pm

Usporice sigurno..barem g1 MP..poceli su vec da diverzifikuju liniju zbog mladjih kolekcionara verovatno...Cini mi se da G1 MP ce se svesti na 2 molda godisnje i jedan ili 2 repainta zavisi od figura i mogucnosti repainta..

BABOJ.B.C!
kaznove
Predsednik kluba

Broj poruka : 3487
Datum upisa : 2011-12-27
Godina : 32

Back to top Go down

Post by Canegor on Thu Jan 18, 2018 12:14 pm

Evo ako pogledamo realno, znamo da do polovine 2018 nece biti ni jedan G1 MP novi. Imamo sledeceg meseca repaint Hot Roda, posle ide MMP Ironhide i MMP Barricade, i onda u junu BW MP Dinobot.. Dobro, tu je i onaj 7Eleven repaint MP10, ali to je bas exclusive oa da ne racunamo.

Tako da, prva polivna ove godine - no G1. Smile Mislim da mozda mozemo da ocekujemo Blaster-a i Hoist-a ove godine...
Canegor
Član kluba

Back to top Go down

Post by Ptirle on Thu Jan 18, 2018 12:56 pm

kaznove wrote:Usporice sigurno..barem g1 MP..poceli su vec da diverzifikuju liniju zbog mladjih kolekcionara verovatno...Cini mi se da G1 MP ce se svesti na 2 molda godisnje i jedan ili 2 repainta zavisi od figura i mogucnosti repainta..

Jezik pregrizli i ti i Sammael!  Razz
Ptirle

Back to top Go down

Post by Sammael on Thu Jan 18, 2018 1:21 pm

Ja sam skupljao MP u vreme kad je izlazio 1 novi mold na 2 godine, tako da imam strpljenja Wink
Sammael

Back to top Go down

Post by Canegor on Thu Jan 18, 2018 1:31 pm

Meni je to ok, pre bi manje da izlazi godisnje a da budu bas dobri. 2 godisnje za g1 i jedan za BW je savrseno + neka ostalo popune bubasvabe i zguzvani metal. Smile
Canegor
Član kluba

Back to top Go down

Post by Sammael on Thu Jan 18, 2018 1:34 pm

Ptirle wrote:Isto i mene zanima strucno misljenje vezano za MP-08... Sada kada ga gledam, slicno mi kao sto kaze Ortodox za MP-09, sav je nesto plastican a ogroman, dal je klimav i to i da li ga nabavljati ili cekati reizdanje, posto verujem da ce izaci sa ostalim dinobotima?

MP-08 nije posebno klimav osim možda malo u ramenima. Nije ni ogroman, naprotiv mali je za današnje standarde, trebalo bi da bude kao Ultra Magnus. Ja čisto sumnjam da će Takara skorije izbaciti sve MP Dinobote, ali mislim da je izvesno da će Grimloka pre ili kasnije izbaciti kao novi mold pošto je popularan. Premda verovatno ne pre 2020 pošto ćemo 2018. imati MP BW Dinobota a 2019. MP BW Megatrona, a sigurno im nije cilj da ima više MP dinosaurusa istovremeno.
Sammael

Back to top Go down

Post by ortodox1 on Thu Jan 18, 2018 9:07 pm

Ovako drugari, cini mi se da ove godine cecemo dobiti ni jedan G1 MP. Poslednja vest za kraj avgusta 2018 najavljen je MP-34S Shadow Panther. Tako da mozda u decembru 2018 stigne neki g1 ali ne verujem. Sto se mene licno tice ja sam prosle godine usao u MP pricu pa mi odgovara malo vremena ali da se ne lazemo... ne vidim daleko u buducnosti MP liniju bar sto se tice g1. Price da ce ovaj ili onaj mold raditi 2030 ne pije vodu, kome ce ga onda prodavati 55/godisnjacima u to cisto sumnjam.

Ptirle onaj MP Rodimus je second hand. Bas da dam 180e japancu za polovnu figuru za koju mi se kune u majku da je ok ne znam bas. Od svih figura koje su cartoon characters jedino se za Rodimusa razmisljam.

Rezime, bojim se da cemo juriti Fans Toys da dopunimo kolekcije. Za sada odolevam jer se nadam u Takaru ali sve mi se vise cini da cu Galvatrona i drustvo, Dinobote, Skajfajera i Reflektora i ostale kupiti od ove firme. Za sada nisam dovoljno bogat da kupujem 3p ali ako Takara stane FT ce biti moj izbor.
ortodox1

Broj poruka : 120
Datum upisa : 2016-07-23

Back to top Go down

Post by Sammael on Thu Jan 18, 2018 9:38 pm

Meni ne pada na pamet da kupujem FT koji ima kriminalno loše headsculptove samo da bih popunjavao album sa sličicama. Skupljao sam MP-ove 2006, ne vidim što ne bih i 2030 Wink a ako i ne bude više MP-ova, biće drugih linija.
Sammael

Back to top Go down

Post by Evil'Con on Thu Jan 18, 2018 10:44 pm

Ne mora da znaci da nece biti jos MP-ova ove godine, tako ih isto nije bilo ni 2014. godine, sve do septembra, a onda su za 6 meseci izbacili 4 nova G1 molda.
Oni od pocetka nisu imali neki tempo, vec izbacuju kako njima odgovara, pa mislim da nema razloga za brigu.
Evil'Con

Broj poruka : 731
Datum upisa : 2011-12-31

Back to top Go down

Post by Canegor on Fri Jan 19, 2018 9:35 am

Ja vam kazem, bar 2 G1 MP-a do kraja godine - zivi bili pa videli. Very Happy
Canegor
Član kluba

Back to top Go down

Post by Ptirle on Fri Jan 19, 2018 5:52 pm

Nista, Grimlok se ceka brat bratu 2025 Razz

Ja se bar nadam da ce Blaster biti najavljen uskoro, ne bi me cudilo da izbace preostale mini bote prvo pa onda Trailbreakera, Hoista i ostalu trojicu iz originalne postave , Jazza, Hounda i Miragea... Jer kolko se secam od najave Sunstreakera, onog prevedenog intervjua od kreatora MP da ce Trailbraker imati nekakvih problema, mozda part forming, jbmlga... Inace od Takare uvek nesto levo ispadne. 
 Za Jazza kolko vidim tesko da ce dobiti licencu jer unazad u  par navrata nisu hteli da im daju, tako da nek urade oni robota kako valja a alt mod kakav god, naravno da slici. 

Isto me zanima i da li nabavljati Unite Warriorse posto se i tu nadam da ce mozda izaci neki MP kombajner...

Last edited by Ptirle on Mon Jan 22, 2018 4:29 pm; edited 1 time in total
Ptirle

Back to top Go down

Post by The Flash on Sun Jan 21, 2018 5:49 pm

Ovi iz Takare su smorili sa Beast Warsom i najavama  MP figura iz ove linije.....
The Flash

Broj poruka : 96
Datum upisa : 2016-07-25
Godina : 41

Back to top Go down

Post by Sammael on Sun Jan 21, 2018 6:36 pm

The Flash wrote:Ovi iz Takare su smorili sa Beast Warsom i najavama  MP figura iz ove linije.....

O ne, čak 5 BW figura na 40 MPova, ko će preživeti... Razz
Sammael

Back to top Go down

Post by The Flash on Sun Jan 21, 2018 7:35 pm

BW 5 figura,deluje kao 50,kad si totalno nezainteresovan za njih i kada iscekujes vesti o novom G1 ili G2 MP-u..... Evil or Very Mad
The Flash

Broj poruka : 96
Datum upisa : 2016-07-25
Godina : 41

Back to top Go down

Post by Ptirle on Mon Jan 22, 2018 1:01 am

I feel you bro
Ptirle

Back to top Go down

Post by buzer on Mon Jan 22, 2018 8:07 am

The Flash wrote:Ovi iz Takare su smorili sa Beast Warsom i najavama  MP figura iz ove linije.....

Evil'Con wrote:Fansproject meni licno izgleda nekako genericno, nema krila na ramenima koja su mi karakteristicna za Brainstorma, a i ima previse detalja, koji se svode samo na prave linije i kocke, kao na vecini 3-partija. Ima sigurno bolju transformaciju, ali je meni bitnije kako transformers izgleda kao robot, a ne kako se transformise, necu na polici da prikazujem njega usred transformacije ili da uramim uputsvo.
buzer
Epik Flejmbejting Trol ov Ledžend

Broj poruka : 6646
Datum upisa : 2011-12-27
Lokacija : Beograd-kuca, vrtic, pos'o, vrtic, kuca, pos'o, kuca

Back to top Go down

Post by Sammael on Mon Jan 22, 2018 9:23 am

Umesto da se edukujete malo i gledate BW, vi tako albino
Sammael

Back to top Go down

Post by Canegor on Mon Jan 22, 2018 9:59 am

Morate da imate u vidu da se ophode prema tim moldovima za BW kao za G1 - mora dok je sveze da se uradi bar jedan ripejnt. A razlog sto se g1 smanjio jeste taj da je uletela i MPM linija u medjuvremenu. U 2018-oj, MPM ima 2 nova molda, BW ima samo jedan novi mold.

Evo da bude i pregledno:

2018:

MP G1 TM Hot Rod (G1) - ripejnt
MPM Barricade - novi mold
MPM Ironhide - novi mold
BW MP Dinobot - novi mold
BW MP Shadow Panther -ripejnt

Tako da za sada vodi MPM po broju, tako da pustite BW na miru i zalite se na bubasvabe. Very Happy Wink
Canegor
Član kluba

Back to top Go down

Post by Sammael on Mon Jan 22, 2018 10:09 am

Šalu na stranu, znam kako je kad uhvati neizdrž - samo je meni lakše jer skupljam 100 linija + LEGO pa uvek ima nešto. A dobro mi dođe ova pauza jer moram da se finansijski konsolidujem malo.
Sammael

Back to top Go down

Post by Razorclaw on Mon Jan 22, 2018 2:18 pm

Sammael wrote:Šalu na stranu, znam kako je kad uhvati neizdrž - samo je meni lakše jer skupljam 100 linija + LEGO pa uvek ima nešto. A dobro mi dođe ova pauza jer moram da se finansijski konsolidujem malo.

Heh, ti ces na konsolidaciju, a ja u dugove k'o Grcka. Sam sam si kriv, niko me nije bio po usima - mora Megs, pa mora pripadnik Superior klase, pa laserski kiklop...
Razorclaw
Član kluba

Broj poruka : 1577
Datum upisa : 2011-12-30

Back to top Go down

Post by ortodox1 on Tue Feb 06, 2018 6:57 pm

Drugari imadoh malo vremena pa prelistah konverzaciju teme Masterpiece figure. Neverovatno kako su se stavovi i misljenja menjala tokom godina. Nisam bio tu sve vreme jer sam od prosle godine u prici MP, ali mi je sjajno kako su isli komentari...od onog lagani pass pa svi uzimamo sve. Ma sjajna retrospektiva. Ako vas ne mrzi prodjite komentare od pocetka ja sam imao utisak kao da sam u nekoj vrsti vremenske masine i bas sam uzivao.
ortodox1

Broj poruka : 120
Datum upisa : 2016-07-23

Back to top Go down

Post by Razorclaw on Sun Aug 05, 2018 12:29 pm

Razorclaw
Član kluba

Broj poruka : 1577
Datum upisa : 2011-12-30

Back to top Go down