Razorclaw-ova Transformers kolekcija ... tako je, napokon sam se smilovao ...

Page 2 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

View previous topic View next topic Go down

Re: Razorclaw-ova Transformers kolekcija ... tako je, napokon sam se smilovao ...

Post by Guest on Mon 27 Aug 2012 - 16:23

Prijatelju moj skidam kapu tvojoj ekstravagantnoj kolekciji čestitam. Very Happy

Guest
Guest

Back to top Go down

Re: Razorclaw-ova Transformers kolekcija ... tako je, napokon sam se smilovao ...

Post by Aerialbot on Sun 9 Sep 2012 - 11:21

Imam par pitanja

G1 Octine,original?Ako jeste,mora da je iz Grcke,kod nas ih nije bilo valjda

Moze par slika Black Convoy-a?

Kad si nabavljao Reissue figure?

I da li te MP figure interesuju?

To je to Very Happy

Last edited by Aerialbot on Sun 9 Sep 2012 - 12:22; edited 1 time in total

Broj poruka : 5357
Datum upisa : 2011-07-04
Godina : 30

Back to top Go down

Post by buzer on Sun 9 Sep 2012 - 11:48

Ko na intervju-u za posao? Smile
Jel' nosite crne haltere? Very Happy -specijalno pitanje za sekretarice

Evil'Con wrote:Fansproject meni licno izgleda nekako genericno, nema krila na ramenima koja su mi karakteristicna za Brainstorma, a i ima previse detalja, koji se svode samo na prave linije i kocke, kao na vecini 3-partija. Ima sigurno bolju transformaciju, ali je meni bitnije kako transformers izgleda kao robot, a ne kako se transformise, necu na polici da prikazujem njega usred transformacije ili da uramim uputsvo.
buzer
Epik Flejmbejting Trol ov Ledžend

Broj poruka : 6589
Datum upisa : 2011-12-27
Godina : 38
Lokacija : Beograd-kuca, vrtic, pos'o, vrtic, kuca, pos'o, kuca

Back to top Go down

Post by Razorclaw on Sun 9 Sep 2012 - 12:59

Aerialbot wrote:
G1 Octine,original?Ako jeste,mora da je iz Grcke,kod nas ih nije bilo valjda

Original, kupljen '91 u Paraliji, u prodavnici odmah preko puta ulaza u crkvu. Repariran je inache. Dao sam ga tzv. drugaru u osnovnoj da ga transformise, a ovaj mu otkrshio krilo. Namestio sam to krilo uz pomoc mog tate pre 10 godina, i sad je skoro kao novo. Malo je labavije nego ono drugo, ali ce se otkrshiti samo ako ga opet dam u ruke nekom zlobniku.

Aerialbot wrote:
Moze par slika Black Convoy-a?

'Ajd da ti "udovoljim" i pravim zazubice.

BASE MODE!

DID I SAY I LOVE MISSILES?!

TRON ANYONE?!

OHAYOU GOZAIMASU!

Pure badazz

I WILL EAT YOUR SOUL!

Aerialbot wrote:
Kad si nabavljao Reissue figure?

Prve reissue figure sam nabavio septembra 2005-e godine. Imao sam ih jos i to Prowla, Bluestreaka, Skywarpa, Dirge-a, ali sam morao da ih prodam.

Aerialbot wrote:
I da li te MP figure interesuju?

Interesuju me, ali mi je nabavka drugih figura prioritetnija.

Aerialbot wrote:
To je to Very Happy

Smile
Razorclaw
Član kluba

Broj poruka : 1550
Datum upisa : 2011-12-30

Back to top Go down

Post by Aerialbot on Sun 9 Sep 2012 - 13:24

- E te radnje u Paraliji vise nema,kako sam se samo smorio kad sam to video ovog leta Crying or Very sad

- Black Convoy je cista erotika cheers , mnogo bolji od RTS G2 Prajma [+3rd party oklop] , vredi svaku paru

Back to top Go down

Post by Razorclaw on Sun 9 Sep 2012 - 13:32

Aerialbot wrote:- E te radnje u Paraliji vise nema,kako sam se samo smorio kad sam to video ovog leta Crying or Very sad

Kriza jbg, sta ces.

Aerialbot wrote:- Black Convoy je cista erotika cheers , mnogo bolji od RTS G2 Prajma [+3rd party oklop] , vredi svaku paru

Jedino mi je krivo sto nisu zadrzhali elektroniku od G2 Laser Optimusa. On je imao baterije i LED u desnoj ruci, pa su mu mach i pushka svetleli kad se pritisne dugme.
Razorclaw
Član kluba

Back to top Go down

Post by Aerialbot on Sun 9 Sep 2012 - 13:43

Secam se kad sam pri kraju svoje prve Transformers karijere 94 god video G2 figure u Atini - mislio sam da su to KO Very Happy .... vidim ludacki ofarbani,Megatron ogroman zeleni tenk,Grimlock plav,Sideswipe crn ... ma rekoh sebi uf al su ovi Kinezi prsli s mozgom

Sad bi ubio nekog za te G2 MISB ili bar C9 figure

Al najvise sam bio u soku krajem 90-ih kad sam video Beast Wars figure u nekom supermarketu , umro sam od smeha

Back to top Go down

Post by Razorclaw on Sun 9 Sep 2012 - 13:58

Aerialbot wrote:Secam se kad sam pri kraju svoje prve Transformers karijere 94 god video G2 figure u Atini - mislio sam da su to KO Very Happy .... vidim ludacki ofarbani,Megatron ogroman zeleni tenk,Grimlock plav,Sideswipe crn ... ma rekoh sebi uf al su ovi Kinezi prsli s mozgom

Sad bi ubio nekog za te G2 MISB ili bar C9 figure

Al najvise sam bio u soku krajem 90-ih kad sam video Beast Wars figure u nekom supermarketu , umro sam od smeha

Kad sam '95 video Laser OP, I was like "Hell NO!", Optimus nije mack kamion sa nosinom. Pa josh i tanker, M'rsh odavde, pajaci. A kad sam video Megatrona, rekoh - Tenk, OK, to mi se dopada, ali zeleni sa ljubichastom kamuflazhom? Na kojim drogama su bili kad to smishljali.

Shto se tiche BW-a, prvi put kad sam video reklamu rekao sam "OK, nije loshe", a onda sam video da se zovu Transformers -Beast wars, i skapirao da se transformishu samo u zverke, pa sam onda bio "Go away, emo.".

I dok figure do Transmetals linije i nisu nesto posebno, Transmetalsi izuvaju koliko su dobri. Oko njihove nabavke problem nije lova, jer se cene nisu menjale od 2006-e, ali naci vise od jedne figure na prodaju koje mi trebaju, na jednom mestu, je veoma tesko. Ne isplati se naruchivati samo po jednu figuru od amera. Postarina je postala bezobrazno skupa.
Razorclaw
Član kluba

Back to top Go down

Post by Aerialbot on Sun 9 Sep 2012 - 14:09

Jel imas neke Transmetale?

Za momke koji nisu upuceni u liniju , lagani link

http://transformers.wikia.com/wiki/Transmetal

Back to top Go down

Post by Guest on Sun 9 Sep 2012 - 22:05

Lucky Very Happy

Guest
Guest

Back to top Go down

Post by divljasvinja on Wed 27 Mar 2013 - 9:29

Razorclaw wrote: A kad sam video Megatrona, rekoh - Tenk, OK, to mi se dopada, ali zeleni sa ljubichastom kamuflazhom? Na kojim drogama su bili kad to smishljali.

Kad se odlucujuca bitka za sudbinu svemira bude vodila u polju patlidzana, vidichemo ko je bio na drogama a ko VIZIONAR... Cool
divljasvinja

Broj poruka : 1157
Datum upisa : 2013-02-24

Back to top Go down

Post by Razorclaw on Sun 31 Mar 2013 - 11:07

divljasvinja wrote:
Razorclaw wrote: A kad sam video Megatrona, rekoh - Tenk, OK, to mi se dopada, ali zeleni sa ljubichastom kamuflazhom? Na kojim drogama su bili kad to smishljali.

Kad se odlucujuca bitka za sudbinu svemira bude vodila u polju patlidzana, vidichemo ko je bio na drogama a ko VIZIONAR... Cool

Can't wait. bounce
Razorclaw
Član kluba

Back to top Go down

Post by Razorclaw on Fri 14 Jun 2013 - 20:26

Evo posle dugo vremena mali update moje kolekcije. U pitanju su sve najnovije figure, s tim shto su neke od njih kod mene skoro godinu dana, a meni tek sad doshlo iz znate chega u znate shta da odradim update.

Kakav mrgud:

Iskoristicu priliku da odradim mali highlight za Car Brothers figure iz RID linije koje imam.

X-Brawn (iliti Wildride kod japosa, lichno meni se vishe svidja to ime nego X-Brawn)

Sa svojim burazerom Sideburn-om (japansko ime Speed Breaker, izmedju ta dva se lomim, svidjaju mi se i jedno i drugo, dajte predlog kako da ga zovem)

Shto se tiche opshteg utiska koji ove figure ostavljaju na mene - veoma mi se svidjaju. Imaju svojih mana od kojih je najgora kibble koji smeta poziranju i u odredjenim sluchajevima smeta artikulaciji. Za chudo jedno, treci brat, koga nazhalost nemam, a moram da nabavim, nema ovih problema.

Inace mi se svidja asimetrichni dizajn i uopshte izgled obojice u robot modu, kvalitet plastike je odlichan, prosto je zhalosno koliko je bolja od plastike od koje se prave najnovije figure.

Ono shto se meni kod ove dvojice najvishe dopada je chinjenica da su delovi figure koji predstavljaju karoseriju vozila napravljeni od providne plastike koja je potom obojena. Ovo je fenomenalno, jer je utisak kad uzmete ove figure kao vozila u ruke takav da se chini da drzhite Burrago maketu, potpuno drugachije nego kad uzmete neku novu CHUG figuru. Drugo, korishcenje providne plastike je omogucilo postojanje svih providnih prozora, a ne kao kod novih CHUG figura, gde su recimo shofershajbna i prozori za vozacha i suvozacha providni, a ostali odradjeni bljak bebi plavom bojom.

Takodje veliki plus su hromirane felne i tochkovi od prave gume, a ne farbana plastika kao kod znamo vec kojih figura. Veliki plus su i realni alt modovi. Uopshteno recheno, sve ono shto su imale G1 figure + bolesna artikulacija.

Po mom mishljenju, gre'ota je shto su CHUG figure pochele da se proizvode kad su pochele, da su krenule pola decenije pre toga, imali bi G1 updateovane figure sa istim produkcionim kvalitetom kao RID/Car Robots figure, shto bi bio apsolutni vrh.
Razorclaw
Član kluba

Back to top Go down

Post by Razorclaw on Thu 18 Jul 2013 - 14:03

Razorclaw
Član kluba

Back to top Go down

Post by шон десептикон on Thu 18 Jul 2013 - 14:17

buraz ajd ako mozes skljocni lugnuta par puta
imao sam priliku da ga uzmem ali ne i finansija
pa me zanima sta sam propustio

Smile
шон десептикон

Broj poruka : 109
Datum upisa : 2012-10-17
Godina : 29

Back to top Go down

Post by Razorclaw on Thu 18 Jul 2013 - 14:28

шон десептикон wrote:buraz ajd ako mozes skljocni lugnuta par puta
imao sam priliku da ga uzmem ali ne i finansija
pa me zanima sta sam propustio

Smile

Doci ce i on na red, ali u medjuvremenu ima to sto trazis ovde:

http://www.tfw2005.com/boards/transformers-feedback/333940-universe-lugnut-pictorial-review.html
Razorclaw
Član kluba

Back to top Go down

Post by buzer on Thu 18 Jul 2013 - 14:48

Lepo.Very Happy

Evil'Con wrote:Fansproject meni licno izgleda nekako genericno, nema krila na ramenima koja su mi karakteristicna za Brainstorma, a i ima previse detalja, koji se svode samo na prave linije i kocke, kao na vecini 3-partija. Ima sigurno bolju transformaciju, ali je meni bitnije kako transformers izgleda kao robot, a ne kako se transformise, necu na polici da prikazujem njega usred transformacije ili da uramim uputsvo.
buzer
Epik Flejmbejting Trol ov Ledžend

Broj poruka : 6589
Lokacija : Beograd-kuca, vrtic, pos'o, vrtic, kuca, pos'o, kuca

Back to top Go down

Post by Razorclaw on Fri 19 Jul 2013 - 17:09

Evo i najnovijih pridoslica:

Ne znam odakle da pocnem. Mislim, sve sto je do sada receno na TFW2005 o ovim figurama/ovoj figuri je u neku ruku tacno. U pitanju je reizdanje, koriscena je drugacija plastika od one na koju smo navikli mi koji imamo G1 combinere, ali nikako ne ide da je u pitanju KO plastika. Prckao sam sa svim ovim figurama do sada jedno 3-4 puta transformisuci ih u sve modove, i uopste nemam osecaj da ce nesto da se skrsi i otpadne od upotrebe (osim onih delova koji to rade i na originalu, kao sto su alt mod ruke kod Overbite-a i Nautilatora).

Ono sto bi po meni moglo da se uzme kao mana, ali iskreno to vazi za combinere Scramble City tipa, jeste nacin na koji se Piranacon (veliki gestalt baja) iskrivi u stranu kada se preostali seacon, koji ne cini neki od udova Piranacona (u ovom slucaju je to Overbite), u weapon modu postavi u neku od ruka Piranacona, pri cemu postoji i tendencija da mu ruka pod tezinom weapon Seacona zarotira nadole. Probao sam celu saku sa Overbite-om na mom RID Ruinationu (G1 Bruticus repaint) i kod njega je ista stvar.

Najveci problem kod ovih figura je zavrsna obrada, tj. delovi plastike gde su bili spojevi sa sprue-a (ko je radio sa maketama ili minijaturama zna sta su sprues) nisu lepo obradjeni pa zna da bode oci. Isto tako neke nalepnice su lose postavljene.

Iskreno meni je sve to minorno, vrede vise nego sto sam ih platio, i ja sam vise nego zadovoljan. Po meni je ovo najimpozantniji Scramble City combiner, kad su uzmu u obzir izgled svih figura i combined moda, prava hrpa dodataka i oruzja.
Razorclaw
Član kluba

Back to top Go down

Post by Danilko on Fri 19 Jul 2013 - 17:39

Uzdravlje Rejzore! Smile

Broj poruka : 4368

Back to top Go down

Post by Aerialbot on Fri 19 Jul 2013 - 17:47

Uf al budi uspomene iz perida 90-91....Steta sto je plastika losija [G1 commemorative reissue ima identicnu kao vintage] al za te pare je boooooomba cheers 

Mada taj direktni problem sa plastikom koji si naveo postoji i kod MP figura,nebitno dal je Hasbro ili Takara u pitanju

Sta se sve dobije za 35-40usd bruka , a ja nikako da ga narucim [posledica skupljanja milion lininja]

I pobogu pa zar jos nisi otvorio RTS Windchargera sto sam ti proslog leta doneo iz Grcke Suspect 

Back to top Go down

Post by Razorclaw on Fri 19 Jul 2013 - 18:12

@Aerialbot

Nope. Nek se kiseli jos malo.
Razorclaw
Član kluba

Back to top Go down

Post by Danilko on Fri 19 Jul 2013 - 18:28

Aerialbot wrote:

Mada taj direktni problem sa plastikom koji si naveo postoji i kod MP figura,nebitno dal je Hasbro ili Takara u pitanju

Upravo, sve figure danas izgleda imaju taj los qc, na mestima gde su bili zakaceni delovi na spruovima se vidi ostatak. Mada od svih masterpisova koje imam, na Rodimusu (Hasbro) ,Starscram-u (Takara) i Grisi (Hasbro) ne postoje ti problemi. Verovatno se zalomi od figure do figure.

Broj poruka : 4368

Back to top Go down

Post by skubi on Fri 19 Jul 2013 - 23:44

Brao sindjos!
skubi
Ambasador

Broj poruka : 3504
Godina : 33

http://www.carskirez.com

Back to top Go down

Post by divljasvinja on Mon 19 Aug 2013 - 13:33

Najs!!!!!  

Kazu da sva ova G1 reizdanja u usporedbi imaju vidljivo losije detalje od prve edicije, zbog izlizanih elemenata u kalupu.
To tocno, ili..?

Nemam nista slicno, pa ne znam iz prve ruke...
divljasvinja

Broj poruka : 1157
Datum upisa : 2013-02-24

Back to top Go down

Post by Razorclaw on Tue 10 Sep 2013 - 20:45

divljasvinja wrote:Najs!!!!!  

Kazu da sva ova G1 reizdanja u usporedbi imaju vidljivo losije detalje od prve edicije, zbog izlizanih elemenata u kalupu.
To tocno, ili..?

Nemam nista slicno, pa ne znam iz prve ruke...
OOPS, tek sam sad obratio paznju na ovu moju temu i video ovaj post. Ja nikad nisam imao original seacone, pa ne mogu da tvrdim kakvi su detalji u odnosu na originale, ali gledajuce ove figure koje imam nisam primetio nigde probleme sa detaljima. Znam da ovo mozda zvuci glupo, ali takve stvari se primete, ne odmah na prvi pogled, ali kad se figura lepo zagleda iz razlicitih uglova moze da se vidi da li su neki detalji zbog koriscenog kalupa "losi" ili ne.
Razorclaw
Član kluba

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 2 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

View previous topic View next topic Back to top

- Similar topics